“1 Kitap 1 Yazar”da konuk: Uzman Psikolog Kazım Yurdakul

Karabük Üniversite Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından geleneksel hale gelen “1 Kitap 1 yazar” etkinlikleri kapsamında Uzman Psikolog Kazım Yurdakul okurlarıyla buluştu. Kazım Yurdakul ile söyleşi ve imza günü etkinliği Karabük Üniversitesi Kamil Güleç Kütüphanesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Uzman Psikolog Kazım Yurdakul söyleşide hayatını anlamak, anlatmak ve anlamlandırmak üzerine kurduğunu belirterek “Bu benim misyonum, sloganım oldu.” dedi. Kut, Put, Lut ve Mut dörtlemesiyle bir seri roman oluşturduğunu aktaran Yurdakul, “Kut’u yayımladık ve ben Kut’u el bombası diye nitelendiriyorum çünkü çok şaşıracağınız ve farklı bir roman olduğuna inanıyorum. Put ise nükleer bomba olacak.” diye konuştu.

Yurdakul söyleşide konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Bizim gündelik hayatımızda yaşarken kullandığımız bilgi ve becerilerden 100 taneden 98’i aslında öyle değildir ve bunun sonunda görüyoruz ki öğretim yılımızda bize iletişememenin yollarını öğrettiler şimdi bizden iletişime geçmemizi istiyorlar. Bize bir hayat bilgisi dersi dayatıldı ama hayat bilgisi dersi içinde hayat yoktu. Birey ve toplum olarak hayata, insana ve insanın özüne dair doğru bir yaşam biçiminin nasıl olacağını öğrenemedik. Bugün de bakıyorum ki  gençlerimiz güncel hayat, medya ya da medyaya yansıtılanları doğru kabul edip öğrenmeden yaşamaya devam ediyorlar bu yüzden bu iddia ile bunu anlatmak için yola çıktım.”

Karabük Üniversitesi öğrencileri tarafından yoğun ilgiyle karşılanan Kazım Yurdakul, söyleşinin sonunda öğrencilerin sorularını da yanıtladı. Soru ve cevap bölümünün ardından yazar Yurdakul, okuyucuları için kitaplarını imzaladı.

Haber: Seren Çeli, Esra Çimen Fotoğraflar: Esra Çimen

 

Benzer Haberler