10. Yıl Etkinlikleri başladı

Üniversitemiz Sağlık ve Kültür Spor Daire Başkanlığı tarafından organize edilen 10. Yıl Etkinlikleri çok sayıda öğrenci ve akademik- idari personelin katılımıyla başladı.

Demir Çelik Kampüsü’nde gerçekleştirilen ve 13 Ekim’e kadar devam edecek olan etkinliklerin açılışını Rektör Prof. Dr. Refik Polat ile Genel Sekreter Prof. Dr. Mücahit Coşkun, Karabük İl Müftüsü Halil Bektaş, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Selahattin Emirsüleymanoğlu, Ticaret İl Müdürü Ferudun Karataş gerçekleştirdi.

Kitap Günleri’nin 3.’sü yapılıyor

Etkinlikler kapsamında ilk olarak Turuncu kantinde yer alan Kitap Günleri’nin açılışı gerçekleştirildi. Geleneksel hale gelen ve bu yıl 3.’sü yapılan “Kitap Günleri” etkinliği kapsamında çok sayıda yayınevi binlerce kitabı öğrenciyle buluşturdu.

Burada öğrenciler ve protokol ile kitapları inceleyen Rektör Polat,”10. Yıldönümümüzde bazı etkinliklerle kuruluşumuzu kutlamak istedik. Kitap günleriyle başlamak en güzeliydi. Bu bizim en güzel mesajımızdır diye düşünüyorum. İnşallah üniversitemiz ve şehrimiz için hayırlı olur. Burası bütün ortaokul ve lise öğrencileri için de açık bir alandır. Yeni eğitim ve öğretim yılı öncelikle ülkemize ve özellikle Karabük’ümüze ve Karabük üniversitemize hayırlı olsun biz her şeyimizle hazır bir haldeyiz.” dedi.

Kan bağışı kampanyası büyük ilgi görüyor

Yine aynı alanda Üniversitemiz ile Türk Kızılay’ı Karabük Şubesi iş birliği kapsamında organize edilen kan bağışı kampanyası öğrenciler ve personel tarafından yoğun ilgi ile karşılandı.  “10. Yıla Özel 2007 Ünite Kan Bağışı” sloganıyla gerçekleştirilen etkinliği ziyaret eden Rektör Polat kan bağışında bulunanlarla tek tek ilgilenerek sohbet etti. Burada bir de konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Refik Polat,”Biz Karabük üniversitesi ailesi olarak kan ihtiyacına bir katkımız olsun istiyoruz. Bu yıl da arkadaşlar üniversitemizin kuruluş yılına özel olarak 2007 ünite kan bağışı kampanyası için çalışıyor. Bu 3 hafta sürecek bir etkinlik. Çünkü 1 gün de Kızılay bize yetişemiyordu. Şimdi bu etkinliği 3 haftaya yaydık. İnşallah 3 hafta içerisinde 2007 ünite kanı kızılaya Karabük üniversitesi ailesi olarak sağlamış olacağız.” dedi.

Teknoloji Fakültesi önüne kurulan stantta öğrenci ve üniversite personeli 13 Ekim’e kadar her gün 11.00 -19.00 saatleri arasında kan bağışı yapabilecek.

Öğrenciler ‘Motivasoyun’ ile hem eğleniyor hem motive oluyor

10. Yıl Etkinlikleri kapsamında yer alan ve öğrencilerin Üniversiteye motive olması amacını taşıyan ‘motivasoyun’ adlı etkinliğin de açılışı gerçekleştirildi. Turuncu kantinin yanındaki alanda gerçekleşen etkinlikte öğrenciler dört gün boyunca doyasıya eğlenme imkanı bulacak. “Motivasoyun” etkinliği boyunca golf, boks, trambolin, bowling, langırt, bilardo, hokey, futbol, denge ve akıl oyunları gibi birçok aktivite gerçekleştirilecek.

10. Yıl Etkinlikleri 27 Eylül Çarşamba günü Ödüllü 10. Yıl Koşusu, 28 Eylül Perşembe Grup Dört Yolcu ve Grup Mecaz konserleriyle devam edecek.

Benzer Haberler