16 üniversitenin kadın çalışmaları merkezleri iş birliği çalıştayında bir araya geldi

Karabük Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Dr.Öğr.Üyesi Nesrin AYDIN ATASOY’un katılım sağladığı “Kadın Çalışmaları Merkezleri İş Birliği Çalıştayı”nda, 16 üniversiteden katılımcılar tecrübe paylaşımı yaparak olası iş birliktelikleri konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Bartın Üniversitesi Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen iş birliği çalıştayında Karabük Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Bursa Uludağ Üniversitesi, Çankırı Karatekin Üniversitesi, Düzce Üniversitesi,  Kastamonu Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Trakya Üniversitesi, Yozgat Bozok Üniversitesi ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinden katılımcılar yer aldı.

Gün boyunca devam eden çalıştayın açılış oturumda konuşan Bartın Üniversitesi Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Aslı Yazıcı, çalıştayın öncelikli hedefinin sosyal bir ilişki ağı oluşturarak merkezler arasında olası iş birliği yollarını oluşturmak olduğunu söyledi.
Yazıcı, “Bu çalıştaydaki temel sorumuz, kadın araştırmaları merkezlerimizi daha aktif ve üretken kılmanın yollarını araştırmak olacaktır. Kadın çalışmaları merkezlerinin bölge üniversiteleri düzeyinde daha etkin iş birliği yapabilecekleri düşüncesini de değerlendirerek kurumsal iş birliklerinin yollarını arayacağız. Bu çalıştayı düzenlemekteki amacımız, her şeyden önce sosyal bir ilişki ağı oluşturmak, merkezler arasında olası iş birliği yollarını araştırmak, sorunlarımızı ve fırsatlarımızı tartışmak ve bilgi, deneyim ile düşüncelerimizi paylaşmaktır” şeklinde konuştu. 

Açılış oturumunun ardından gerçekleştirilen 3 oturumla devam eden çalıştayda Karabük Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Dr.Öğr.Üyesi Nesrin AYDIN ATASOY kadın çalışmaları merkezi bünyesinde yapılan çalışmalar ve gelecek hedefleri konusunda bilgiler verdi. Değerlendirme ve kapanış konuşmalarının yapıldığı son oturumda ise yapılabilecek ortak çalışmalar konuşularak işbirliği yapılması konusunda kararlar alındı.

Benzer Haberler