Mevlid Kandili, KBÜ’de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor

Karabük Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından, Mevlit Kandili münasebetiyle öğrencilere lokum ikram edildi.

Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV) dünyaya teşrifi dolayısıyla idrak edilen Mevlit Kandili, İslam dünyasının önemli gün ve geceleri arasında yer alıyor. Karabük Üniversitesi de bu önemli gün nedeniyle öğrencilerine cuma namazı öncesi ve sonrası kandil lokumu ikram etti.

Kandil lokumunun ikram edildiği Karabük Üniversitesi Camisi ve Sosyal Yaşam Merkezindeki stantlara öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Mustafa Demirci tasavvuf musikisi konseri verecek

Hazreti Muhammed’in dünyaya geldiği gün olarak kutlanan Mevlit Kandili, tüm yurtta idrak ediliyor. Mevlit Kandili dolayısıyla Karabük Üniversitesinde de çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Mustafa Demirci, Mevlid Kandili Özel Programı kapsamında bu akşam saat 20.00’de Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Prof. Dr. Sadettin Ökten Konferans Salonu’nda tasavvuf musikisi konseri verecek. Bu anlamlı gecede düzenlenecek tasavvuf musikisi konserinin kapıları herkese açık olacak.

Benzer Haberler