‘3 Nisan’ hazırlıkları başladı

Türkiye’de kurtuluşunu değil; kuruluşunu kutlayan tek il olan Cumhuriyet Kenti Karabük, 81. yıl dönümünü kutlamaya hazırlanıyor. 3 Nisan 1937’de temelleri atılan ‘fabrikalar kuran fabrika’ unvanına sahip Karabük Demir Çelik Fabrikaları ve Karabük’ün kuruluş kutlaması Zeytin Dalı Harekatı nedeniyle geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bir haftaya yayılmayacak, sadece 3 Nisan’la sınırlı kalacak.  

3 Nisan kutlama etkinliklerinin geniş katılımlı kutlanması amacıyla Vali Kemal Çeber Başkanlığında toplantı gerçekleştirildi. Karabük Belediyesi Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya; Vali Çeber’in yanı sıra Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Vali Yardımcısı Osman Yenidoğan, kurum müdürleri, Kardemir A.Ş. temsilcisi ve bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı

TSK tarafından Afrin’e başlatılan Zeytin Dalı Harekatı nedeniyle eğlence bazlı kutlamaların yapılmayacağını ifade eden Vali Çeber, katılımcıların kutlamalarla ilgili fikirlerini aldı. Toplantı sonunda, kutlamaların geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bir haftaya yayılmadan, sadece 3 Nisan’la sınırlı kalması yönünde ortak fikirde buluşuldu.

Benzer Haberler