7 bin mezun gelecek için kep attı

Karabük Üniversitesi 10’uncu kuruluş yıl dönümünde fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulu olmak üzere gerçekleştirilen 12 mezuniyet töreniyle 2016-2017 Akademik Yılı’nda 7.097 mezun verdi.

Üniversitemizin 2016-2017 Akademik Yılı’nda bir farklılık yapılarak mezuniyet törenleri dört güne yayıldı. İlçeler de dahil olmak üzere her bir fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulumuz mezuniyet coşkusunu ayrı ayrı yaşadı. 10 fakülte, 7 meslek yüksekokulu ve 1 yüksekokul olmak üzere gerçekleştirilen toplam 12 mezuniyet töreniyle 7.097 öğrenci geleceğe uğurlandı.

Üniversitemizin 2016-2017 Akademik Yılı’nda bir farklılık yapılarak mezuniyet törenleri dört güne yayıldı. İlçeler de dahil olmak üzere her bir fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulumuz mezuniyet coşkusunu ayrı ayrı yaşadı. 10 fakülte, 7 meslek yüksekokulu ve 1 yüksekokul olmak üzere gerçekleştirilen toplam 12 mezuniyet töreniyle 7.097 öğrenci geleceğe uğurlandı.

Mezuniyet coşkusu Eskipazar’da başladı

Karabük Üniversitesi 2016 – 2017 Akademik Yılı’nın ilk mezuniyet töreni Eskipazar Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleştirildi. Eskipazar MYO altıncı yılında 6 programdan 500’e yakın mezun verdi. Eskipazar Meslek Yüksekokulu Salonu’nda düzenlenen törene Rektör Prof. Dr. Refik Polat, Eskipazar Kaymakamı V. Samet Serin, Belediye Başkanı V. İdris Örenbaş, Eskipazar MYO Müdürü Doç. Dr. İdris Kabalcı, İlçe Jandarma Komutanı Üstğm. Aydın Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü V. Sezai Keklicek ve İlçe Nüfus Müdürü Çetin Uluçay ile akademik, idari personel, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.Eskipazar Meslek Yüksekokulu’nu birincilikle bitiren Özel Güvenlik ve Koruma Bölümü öğrencisi Mahmut Özdemir’e başarı belgesini ve hediyesini Rektör Prof. Dr. Refik Polat takdim etti. 

Eflani MYO’da ilk mezunlar verildi

Karabük Üniversitesi Eflani Hayvansal Üretim ve Yönetim Meslek Yüksekokulu, 2016 –  2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni ile ilk mezunlarını verdi.Mezuniyet törenine Rektör Prof. Dr. Refik Polat, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kürtül,  Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, Eflani Hayvansal Üretim ve Yönetim MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Avni ile akademik, idari personel, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.Eflani Hayvansal Üretim ve Yönetim MYO İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü’nden yaklaşık 50 öğrenci mezun oldu. 2017 dönem birincisi Esra Koyun, ikincisi Yasemin Yavuz ve üçüncüsü ise Birsen Bulat oldu. Birinci olan Esra Koyun’a başarı belgesini Rektör Prof. Dr. Refik Polat verdi.

25’inci yılında Safranbolu MYO’da 1000 mezun kep attı

Karabük Üniversitesi Safranbolu Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Töreni yoğun bir katılımla gerçekleşti. Safranbolu MYO’nun kuruluşunun 25’inci yılında 14 programdan 1000’den fazla öğrenci mezun oldu. Üniversitemiz kampüsündeki Bayrak Alanı’nda yapılan törende İç Mekan Tasarımı Programı öğrencisi Eren Karan birinci, Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Programı’ndan Suhulet Nazlıcan Kabataş ikinci, Geleneksel El Sanatları Programı’ndan Handan Çetir de üçüncülükle mezun oldu.Safranbolu MYO Birincisi İç Mekan Tasarımı Programı Eren Karan’a mezuniyet belgesi Rektör Prof. Dr. Refik Polat tarafından takdim edildi.Mezuniyet Töreni’ne Rektör Prof. Dr. Refik Polat’ın yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Gökkaya, Safranbolu MYO Müdürü Doç. Dr. İsmail Rakıp Karaş, Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Selahattin Altan ve Öğr. Gör. Ömer Dulkadir ile program sorumluları, akademik ve idari personel, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nde mezuniyet sevinci

Üniversitemiz Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nde 4 bölümden yaklaşık 180 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı.Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen törene Rektör Prof. Dr. Refik Polat, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Gökkaya, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Anıl Ertok Atmaca, Yrd. Doç. Dr. Cemal Özcan, bölüm başkanları, akademik ve idari personel, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nin birincisi Müzik Bölümü’nden Arda Ötenel olurken ikincisi Türk Halk Müziği Ana sanat Dalı Programı’ndan Özlem Özdemir, üçüncü ise Müzik Bölümü’nden Sunay Ataman oldu.Fakülte birincisi Arda Ötenel’e mezuniyet belgesi Rektör Prof. Dr. Refik Polat tarafından takdim edildi.

Yenice MYO’da ilk mezuniyet

Üniversitemiz 2016 – 2017 Akademik Yılı Mezuniyet Törenleri Yenice Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleşen törenle devam etti. 2015 – 2016 yılında eğitim – öğretim faaliyetlerine başlayan Yenice Meslek Yüksekokulu’nda ilk kez mezuniyet töreni heyecanı yaşandı. Yenice Meslek Yüksekokulu yerleşkesinde gerçekleşen Mezuniyet Töreni’nde İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü’nden 42 öğrenci mezun oldu.Törene Yenice Kaymakamı Muhammet Fatih Demirel, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Yenice MYO Müdürü Prof. Dr. İsmail Karacan, kamu kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, akademik ve idari personel, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.Bölümü birincilikle bitiren Tuğçe Çobanoğlu mezuniyet ağacına ay yıldız astı. Çobanoğlu’na başarı belgesini Yenice Kaymakamı Muhammet Fatih Demirel takdim etti.

Mühendislik Fakültesi 2 bin mezun verdi

Üniversitemizde öğrenci sayısının en yüksek olduğu Mühendislik Fakültesi’nde mezuniyet coşkusu yaşandı. Gerçekleşen törenle Mühendislik Fakültesi’nin 12 bölümünden 2 bin öğrenci mezun oldu.2016 – 2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni’nde Mühendislik Fakültesi’nin birincisi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencisi Eyyüp Öntürk oldu.Kampüste bulunan Bayrak Alanı’ndaki Mezuniyet Töreni’ne Vali Mehmet Aktaş, Rektör Prof. Dr. Refik Polat, İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, Malatya İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, Rektör Yardımcısı ve Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Yaşar, dekanlar, müdürler, bölüm başkanları, kamu kurum yöneticileri, akademik ve idari personel ile mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.Rektör Prof. Dr. Refik Polat törende yaptığı konuşmada Mühendislik Fakültesi’nin Üniversitenin kurulduğu günden bu yana lokomotifi olduğunu belirtti.Fakülteyi birincilikte bitiren Eyyüp Öntürk mezuniyet ağacına ay yıldız astı. Öntürk’e başarı belgesini Vali Mehmet Aktaş takdim etti. Fakülte ikincisi Halil İbrahim Şahin’e başarı belgesini Rektör Prof. Dr. Refik Polat, üçüncüsü Davut Yırtıcı’ya da başarı belgesini Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar takdim etti.

 TOBB Teknik Bilimler, BESYO ve Adalet MYO mezunları birlikte kep attı

Adalet Meslek Yüksekokulu, Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu (TOBB) mezunları düzenlenen ortak törende kep attı.2016 – 2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni’nde Adalet Meslek Yüksekokulu’ndan 132, Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’ndan 113, TOBB Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’ndan da 418 öğrenci mezun oldu. Adalet Meslek Yüksekokulu birincisi Samet İbiş, Hasan Doğan BESYO birincisi Esra Bektaş ve TOBB Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu birincisi de Hakan Arslan oldu.Kortej yürüyüşü ile başlayan Mezuniyet Töreni’ne Rektör Prof. Dr. Refik Polat, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilge Demir, Adalet MYO Müdür Vekili Öğr. Gör. Hüsnü Akın Özcan, Hasan Doğan BESYO Müdürü Doç. Dr. Günay Özbay, TOBB Teknik Bilimler MYO Müdür Vekili Öğr. Gör. Yusuf Kurtgöz, bölüm başkanları, program sorumluları, diğer akademik ve idari personel ile mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

Teknoloji Fakültesi’nde dört bölümden 400 yeni mühendis

Karabük Üniversitesi’nin en eski fakültesi olan Teknik Eğitim Fakültesi, şimdiki adıyla Teknoloji Fakültesi’nde mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Düzenlenen törenle Teknoloji Fakültesi’nin Enerji Sistemleri, İmalat, Mekatronik ve Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümlerinden 400’e yakın öğrenci mezun oldu.2016 – 2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni’nde Teknoloji Fakültesi’nin birincisi Mekatronik Mühendisliği Bölümü öğrencisi Mehmet Çiçek olurken, ikincisi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü öğrencisi Emrehan Gürsoy, üçüncüsü ise Mekatronik Mühendisliği Bölümü öğrencisi Musa Matlı oldu.Fakülteyi birincilikte bitiren Mehmet Çiçek mezuniyet ağacına ay yıldız astı. Çiçek’e başarı belgesini Rektör Prof. Dr. Refik Polat ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar takdim etti.Kampüsteki Bayrak Alanı’nda gerçekleşen Mezuniyet Töreni’ne Rektör Prof. Dr. Refik Polat ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar’ın yanı sıra Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilge Demir, dekan yardımcıları, bölüm başkanları, Karabük MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Karabük MÜSİAD Sektör Kurumları Başkanı Suat Aksu, Karabük Çalışma ve İş Kurumu(İŞKUR) Müdürü Coşkun Güven, KOSGEB Karabük Şube Müdürü Serhat Saygın, diğer akademik ve idari personel ile mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Sağlık MYO mezunlarını birlikte uğurladı

Düzenlenen ortak törende Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri mezun olmanın sevincini ve gururunu yaşadı.2016 – 2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni’nde Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden 464 öğrenci, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’ndan 650 öğrenci mezun oldu.Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin birincisi Hemşirelik Bölümü öğrencisi Öznur Yılmaz, ikincisi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi Hatice Beşir, üçüncüsü ise Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi Elif Sultan Korkut oldu.Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda ise birinci İlk ve Acil Yardım Programı öğrencisi Ebru Kara, ikincileri İlk ve Acil Yardım Programı öğrencisi Kübra Alkan ve Fizyoterapi Programı öğrencisi Melisa Kübra Hasdemir olurken üçüncüsü de Fizyoterapi Programı öğrencisi Tuğçe Yılmaz oldu.Kampüsteki Bayrak Alanı’nda gerçekleşen Mezuniyet Töreni’ne Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Güneş ve Prof. Dr. Mustafa Yaşar,  Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Tarık Özmen, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Meryem Çolak, dekan ve müdür yardımcıları, bölüm başkanları, program sorumluları, akademik ve idari personel ile mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

İlahiyat Fakültesi’nde yaklaşık 130 öğrenci mezun oldu

Üniversitemiz 2016 – 2017 Akademik Yılı Mezuniyet Törenleri İlahiyat Fakültesi mezuniyet töreniyle devam etti. Karabük Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde yaklaşık 130 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı.15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu’nda düzenlenen törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Güneş, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hür Mahmut Yücer, dekan yardımcıları, bölüm başkanları, akademik ve idari personel, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.İlahiyat Fakültesi’nin birincisi Elif Sarı, ikincileri Esra Çınar ve Reyhan Karaahmetoğlu, üçüncüsü ise Alev Bakaç oldu.Fakülteyi birincilikle bitiren Elif Sarı mezuniyet ağacına ay yıldız astı. Dereceyle mezun olan öğrencilere başarı belgeleri Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Güneş ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hür Mahmut Yücer tarafından takdim edildi. Ardından öğrenciler mezuniyet sevincini kep atarak aileleri ile paylaştı.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile İşletme Fakültesi’nden 943 mezun

Üniversitemizde dört gün süren 2016 – 2017 Akademik Yılı mezuniyet törenlerinin son gününde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile İşletme Fakültesi mezunları düzenlenen ortak törende kep attı.2016 – 2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni’nde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden 689, İşletme Fakültesi’nden ise 254 öğrenci mezun oldu.İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin birincisi İşletme Bölümü öğrencisi Kübra Erdoğan, ikincisi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi Rabia Özel, üçüncüsü de İktisat Bölümü öğrencisi Betül Özmen oldu.İşletme Fakültesi’nin ise birincisi Merve Işıktaş, ikincisi Havva Yıldızbakan, üçüncüsü Betül Akgün oldu.Kortej yürüyüşü ile başlayan Mezuniyet Töreni’ne Rektör Prof. Dr. Refik Polat, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Güneş, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Dündar, dekan yardımcıları, bölüm başkanları, diğer akademik ve idari personel ile mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

Edebiyat Fakültesi ile Fen Fakültesi’nde 1000’e yakın mezun

Karabük Üniversitesi 2016 – 2017 Akademik Yılı Mezuniyet Törenleri Edebiyat Fakültesi ile Fen Fakültesi’nin ortak töreniyle sona erdi.Mezuniyet Töreni’nde Edebiyat Fakültesi’nin 7 bölümünden 938 öğrenci, Fen Fakültesi’nin ise 2 bölümden 98 öğrenci mezun oldu.Edebiyat Fakültesi’nin birincisi Arkeoloji Bölümü öğrencisi Duygu Bölük, ikincisi Sosyoloji Bölümü öğrencisi Tuba Küçük, üçüncüsü de yine Sosyoloji Bölümü’nden Ali Eşref Tange oldu. Fen Fakültesi’nde ise Matematik Bölümü öğrencileri Aslıhan Arslan birinci, Hakan Etişken ikinci, Eda Orhan da üçüncülükle mezun oldu.Kampüsteki Bayrak Alanı’nda gerçekleşen Mezuniyet Töreni’ne Rektör Prof. Dr. Refik Polat, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Güneş, Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeki Tekin, Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Uluer, Genel Sekreter Doç. Dr. Mücahit Coşkun, dekan yardımcıları, bölüm başkanları, diğer akademik ve idari personel ile mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.Edebiyat Fakültesi’ni birincilikte bitiren Duygu Bölük ve Fen Fakültesi’ni birincilikle bitiren Aslıhan Arslan mezuniyet ağacına ay yıldız astı. Fakülte ve bölümlerini dereceyle bitiren öğrencilere başarı belgeleri takdim edildi.

 

Benzer Haberler