Akademik personele proje yazma eğitimi verildi

Karabük Üniversitesi akademik personeline yönelik düzenlenen “Araştırma Projesi Hazırlama ve Yürütme Eğitimi”nin sonuncusu gerçekleştirildi. Geçtiğimiz haftalarda sosyal, sağlık ve fen bilimleri alanlarında düzenlenen proje hazırlama eğitimi bu hafta tüm alanlara yönelik yapıldı.

Karabük Üniversitesinde (KBÜ) bilimsel araştırma ve girişimcilik konularında farkındalık ve bilinç artırmaya yönelik çalışmalara katkı sağlamak amacıyla düzenlenen “Araştırma Projesi Hazırlama ve Yürütme Eğitimi”nin sonuncusu gerçekleştirildi. Geçtiğimiz haftalarda sosyal, sağlık ve fen bilimleri alanlarında düzenlenen proje hazırlama eğitimi bu hafta tüm alanlara yönelik yapıldı.

Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesinde düzenlenen eğitim programı kapsamında katılımcıların, başta TÜBİTAK olmak üzere çeşitli kurumlarca sağlanan destek programlarına araştırma projesi hazırlamalarına katkı vermek, başvuru süreçlerini tanımalarını sağlamak, proje hazırlama ve uygulama ile girişimcilik konularında, temel bilgi ve becerilerinin geliştirilmesine destek vermek hedeflendi.

Bu doğrultuda özellikle kursiyerlere, sahip oldukları proje fikirlerinin yazım ve sunum aşamalarında dikkat etmeleri gereken hususlar hakkında teorik ve uygulamalı eğitim verilerek, beceri ve donanımlarının geliştirilmesi, proje destek programlarına yönelik olarak; proje yazmaya ilgilerini artırmak, araştırma becerilerini geliştirmek, yeni çalışma konusu belirleyebilme tekniklerini ve girişimcilik yönünde donanım kazandırmak için eğitim semineri ve etkinlikler gerçekleştirildi.

Eğitim yöneticiliğini Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata’nın yaptığı etkinlikte eğitmen olarak, Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlkay Erdoğan Orhan, yine Gazi Üniversitesinden Prof. Dr. Rahmi Ünal, Erciyes Üniversitesinden Prof. Dr. Mustafa Keskin ve Hacettepe Üniversitesinden Prof. Dr. Nurettin Demir yer aldı.

Renkli anlara sahne olan proje eğitimi sırasında eğitimcilerden Prof. Dr. İlkay Erdoğan Orhan’ın Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) üyeliğine seçildiği haberini alması, katılımcılar tarafından alkışlarla karşılandı.

Eğitim sonunda Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş tarafından eğitmenlere ve katılımcılara sertifikaları takdim edildi.

Benzer Haberler