‘Akupunkturun özü içimizdeki doktoru uyandırmaktır’

Karabük Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Topluluğu tarafından düzenlenen “Geleneksel Çin Tıbbı ve Akupunktur” konulu konferans düzenlendi. Fonksiyonel Tıp Akademisi Kurucu Başkanı Uzman Fizyoterapist Hakan Özdemir’in konuşmacı olarak yer aldığı konferansta güncel akupunktur gelişmelerine yer verildi. 

Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen “Geleneksel Çin Tıbbı ve Akupunktur” konulu konferansta konuşmacı olan Uzm. Fzt. Hakan Özdemir, akupunkturun insan vücudundaki bozulan dengeyi tekrar sağlanması olduğunu söyledi.

Akupunktur tedavisiyle ilgili de bilgiler aktaran Özdemir şöyle konuştu:

“Akupunktur çok geniş bir alan. Akupunktur, işin özünde yaratanın vermiş olduğu yaşamsal enerjiyi hastalık durumunda insan vücudunu düzenlemektir. Belirli noktalara iğne veya benzeri parmak, lazer ve akupresyon yöntemiyle ve benzeri birçok yöntemle insan vücudundaki o enerji akışını regüle ederek kullanılıyor. Eczanelerde bildiğimiz her türlü ilaçtan çok daha fazla ilacı insan vücudunda üretiliyor ama belli başlı hastalık durumlarında onlar ya eksik oluyor ya blokaj oluyor. Akupunktur o eksikliği ve blokajı ortadan kaldırmak için uyarı veriyor. Vücut kendi ilacını kendi üreterek hastalığı tedavi etmiş oluyor. Akupunkturun özü içimizdeki doktoru uyandırmaktır.”

Haber: Canan Yurdakul – Soner Teski

Benzer Haberler