Alhadj Oumar Alio Son Yolculuğuna Uğurlandı

Karabük Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümü öğrencisi Çad uyruklu Alhadj Oumar Alio isimli öğrenci geçirdiği hastalık sonucu hayatını kaybetti.

Alhadj Oumar Alio Karabük Üniversitesi Camiinde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Karabük Köyü Mezarlığına defnedildi. 

Hastalığı nedeniyle hayatını kaybeden Karabük Üniversitesi (KBÜ) Teknoloji Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümü Çad uyruklu Alhadj Oumar Alio son yolculuğuna uğurlandı. KBÜ Camiinde kılınan cenaze namazına Çad Türkiye Büyükelçiliği Kültür Müşaviri Timan Ahmat Djerou, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mücahit Coşkun ve Prof. Dr. İzzet Açar, akademik ve idari personeller ile birçok KBÜ öğrencisi katıldı.

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat ”Öğrencimizin vefat haberini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım. Genç yaşta hayatını kaybeden değerli öğrencimiz Alhadj Oumar Alio’ya Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına sabırlar diliyorum. Başımız sağ olsun.” dedi.

Çad Türkiye Büyükelçiliği Kültür Müşaviri Timan Ahmat Djerou ”Öğrecimiz Alhadj Oumar Alio vefatıyla bizi derin bir üzüntüye boğdu. Genç yaşta aramızdan ayrılan öğrencimize Allah’tan rahmet kederli ailesine başsağlığı diliyorum.” dedi.

KBÜ Çadlı öğrenci temsilcisi Abdul Aziz Hasan Ahmad ”Arkadaşımızın vefatından dolayı çok üzgünüz. Kardeşimiz çok çalışkan bir öğrenciydi. Hayali mühendis olup Çad’a destek vermekti. Allah ailesine ve sevenlerine sabırlar versin.” dedi.

Cenaze namazının ardından merhum Alhadj Oumar Alio Karabük Mezarlığına defnedildi.

Benzer Haberler