Arkadaşları, Cansu Nur Özkalp için yürüdü

Olympos bölgesinde düzenlenen kaya tırmanış şenliği sırasında düşerek hayatını kaybeden Üniversitemiz Metalurji ve Malzeme Mühendisliği öğrencilerinden Cansu Nur Özkalp için Doğa Sporları Kulübü öğrencileri tarafından anma yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşten haberdar olan Özkalp’in annesi, babası ve kız kardeşi de Ankara’dan gelip yürüyüşe katılım sağladı.

Hayatını kaybeden Cansu Nur Özkalp Üniversitemiz Doğa Sporları Kulübü Başkan Yardımcısıydı. 22 Ekim Pazar Günü Üniversitemiz Doğa Sporları Kulübü tarafından 50 kişilik bir ekip ve Cansu Nur Özkalp’in ailesi ile birlikte Karabük’ün zirvesine anma yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüş için üniversitemiz önünde toplanıp Karaağaç’a kadar araç ile devam eden ekip daha sonra zirveye kadar yürüdü.

“En büyük hayali Karabük’e tırmanış duvarı yaptırmaktı”

Üniversitemiz Doğa Sporları Kulubü Başkanı Oğuz Semih Yaşar düzenlenen anma yürüyüşüyle ilgili olarak “Cansu ile ilk tanıştığımızda beraber liseler için proje yazdık. Farklı birçok çalışma yaptık. En büyük hayali Karabük’e bir tırmanış duvarı yaptırmaktı. Son bir yıldır bunun için uğraşıyordu. Bu tırmanış duvarını tamamlayıp onun ismini vermeyi düşünüyoruz” dedi.

“Çok hırslı ve neşeli bir kızdı”

Oğuz Semih Yaşar, çok sevdiği dağ sporunu yaparken hayatını kaybeden Cansu ile ilgili olarak da şunları söyledi: “Cansu çok hırslı neşeli bir kızdı sürekli gülümserdi. İlk tanıştığımızda dersler dışında hiçbir şey düşünmüyordu. Daha sonra dağcılık sporu ile tanışınca, bu spor tutkusu haline geldi. Bu sporla ilgili pek çok eğitime katıldı”  ifade etti.

Haber: Kübra Demirci

Benzer Haberler