Ata sporumuz bilek güreşinde artık Karabük de söz sahibi

Türkiye Vücut Geliştirme Fitness, Bilek Güreşi Federasyonu ve Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü işbirliğiyle, toplamda 53 ilden 113 kulüp, 800’e yakın sporcunun katıldığı, Türkiye’nin gençler kategorisinde en kapsamlı Bilek Güreşi yarışması olma özelliğini taşıyan ”5. Türkiye Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması” Ankara’da büyük bir coşkuyla tamamlandı.

“Güçlü Bilekler Güçlü Nesiller” parolasıyla yapılan yarışmalarda, sporcular sağ kol ve sol kol olmak üzere 2 ayrı kategoride yarıştı. Engelli sporcuların da katılma fırsatı bulduğu yarışmada heyecanlı anlar yaşandı.

Karabük’ten Türkiye 3. sü

Karabüklü sporcuların da yer aldığı müsabakalarda ciddi başarılar elde edildi. 5. Türkiye Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması’nda Karabük Genç Eksen Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü sporcusu ve Safranbolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi İbrahim İleri 55 kiloda sağ kolda Türkiye 3. sü oldu. Ayrıca 2 Karabüklü sporcu Türkiye 6. lığını elde etti. 9 sporcuyla yarışmaya katılan Karabük Genç Eksen Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü 113 spor kulübü içinde takım olarak Türkiye 22. si oldu.

Organizasyon adına yapılan açıklamada, “Yarışmada birincilere tam altın, ikincilere yarım altın, üçüncülere çeyrek altın ödülünün yanında, antrenör ve beden eğitimi öğretmenleri arasında yapılan çekilişle 1 kişiye Umre ziyareti hediye edildi. Yarışma süresince 42 ilde yapılan il elemeleri kapsamında 4.500 sporcuya; 257 okulda yapılan okul seçmeleri kapsamında yaklaşık 7.000 öğrenciye ulaşıldı. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Bilek Güreşi yarışmaları ile liselerde yapılan elemeler vasıtasıyla yüzlerce gencin lisanslı sporcu olmasına imkan sağlanmıştır” denildi.

 

Benzer Haberler