‘Bence Hiç Komik Değil’ öğrenciyle buluştu

Bir çiftin düğününden sonra yaşadığı aksilikleri konu alan ve oyuncu kadrosunda usta isimlerin yer aldığı “Bence Hiç Komik Değil” adlı tiyatro oyunu Karabük Üniversitesinde izleyiciyle buluştu.

Oyunun yazarlığını Şirin Gedikli, yönetmenliğini ise Yosi Mizrahi’nin üstlendiği  komedi türünde kaleme alınan “Bence Hiç Komik Değil” adlı oyun Karabük Üniversitesinde sahnelendi. İki perdelik tiyatro oyununun kadrosunda Haldun Boysan, Yosi Mizrahi, Sibel Tomaç, Elif Çelik, İlker Kalay ve İraz Pekgöz gibi ünlü isimler yer aldı. 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonun’da sergilenen oyuna ilgi oldukça yoğundu.

Gösterimin ardından oyunla ilgili konuşan yönetmen Yosi Mizrahi, oyunun tek gecede geçtiğini belirterek yeni evlenen bir çiftin düğünden sonra eve geldiklerinde gecenin sonuna kadar yaşadıklarını komedi türünde anlattıklarını ifade etti.

Oyunun seyirciye ulaştığını da belirten Mizrahi “Gündelik yaşamımızda zaman zaman her ailede olabilecek diyaloglara yer veren sahnelerimiz mevcut.  Zaman zaman seyircilerin arasından ‘Aa anne bak seni anlatıyor’ gibi cümleler duyuyoruz. Bu da yaptığımız işin seyirciye ulaştığını ve halktan hikâye anlattığımızı gösteriyor. Ayrıca bu bir oyuncu için çok keyifli ve doğru bir iş yaptığımızın göstergesi.“ diye konuştu.

Ünlü oyuncu Haldun Baysan ise sanatın önemini vurgulayarak üniversite öğrencisi ile canlı performansı olan tiyatroyu paylaşmanın mutluluk verici olduğunu belirtti.

Gündüz seansı olarak ilk defa Karabük Üniversitesinde gerçekleşen oyun, öğrenciler tarafından büyük beğeni topladı.  Tiyatro gösterimi bugün 18.00 ve yarın 14.00 ile 18.00 seansı olmak üzere tekrardan seyirci ile buluşacak.

Haber/Fotoğraf: Esra Çimen

 

Benzer Haberler