”Biz Anadoluyuz” Projesi KBÜ’de

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen ”Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında seçilen 42 kız öğrenci Karabük Üniversitesi kampüsünü ziyaret etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından şehirlerin yakınlıklarına göre eşleşmesiyle yapılan etkinlikte Karabük ve Balıkesir şehirleri eşleştirildi. Balıkesir’den Karabük’e gelip hem Karabük’ü tanımak hem de Karabük’te gönüllülük çalışması yapmak üzere lise son sınıfta olan 42 kız öğrenci Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından seçilerek etkinliğe katıldı.

Etkinliğin amacı; katılım sağlayan öğrencilerin kuş evi yapmak ve sevgi evlerini ziyaret etmek gibi içlerindeki gönüllülük isteklerini fark etmelerini sağlamak olup hem gönüllülüğe bakış açılarını geliştirmek hem de Karabük, Safranbolu ve buralarda bulunan tarihi mekanları ziyaret etmek için etkinliğe katılan öğrenciler Karabük Üniversitesini (KBÜ)’ ni de ziyaret ettiler.

Karabük Üniversitesi Rektör Danışmanı ve Türk Dili ve Edebiyatı Öğr. Gör. Mesut Doğan etkinliğe katılan öğrencilere Karabük Üniversitesini tanıtan bir sunum yaptı. Kütüphane Daire Başkanı Mustafa Cünük ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Bünyamin Gün, proje ekibine eşlik etti.

Etkinlikte ”Biz Anadoluyuz” proje ekibi, Öğr. Gör. Mesut Doğan’a etkinlik hatırası olarak plaket takdim etti.

Program, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Bünyamin Gün‘ün etkinliğe katılan öğrencilere Karabük Üniversitesi hatırası hediye dağıtımı ve hatıra fotoğraf çekimiyle son buldu.

Benzer Haberler