“BLACK NIGHT” Takımı Teknofest 2021’de birinci sırada

“Milli Teknoloji Hamlesi” kapsamında teknoloji çalışmalarını desteklemeyi amaçlayan ve dünyanın en büyük havacılık festivali haline gelen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, bu yılda üniversite öğrencileri tarafından yoğun ilgi görüyor. Karabük Üniversitesi “BLACK NIGHT” takımı döner kanat kategorisinin ön tasarım raporu aşamasında 1. sırada yer aldı.

Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST kapsamında gerçekleştirilen “Teknoloji Yarışmalarına” bu yıl İstanbul’da düzenleniyor. Teknofest-2021 Savaşan İHA yarışması ön tasarım raporu puan ve sıralamaları açıklandı. Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bülent Fidan ve Bölüm öğrencisi Durmuş Sarıkaya  “BLACK NIGHT” takım adıyla Teknofest-2021 Savaşan İHA yarışması, döner kanat kategorisinin Ön Tasarım raporu aşamasında 83 takım arasında 97 puan ile 1. sırada yer aldı. Sabit Kanat Kategorisinde ise 92 puan alarak 172 takım arasından 19. sırada yer aldı.

Toplumun tamamında teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmayı, Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST, gençlerin geleceğin teknolojileri üzerinde çalışmalarını desteklemek için Roket’ten Otonom Sistemlere, Tarımdan Sualtı Sistemleri’ne teknolojinin her alanında düzenlediği yarışmalarla Türkiye tarihinin en büyük Teknoloji Yarışmalarını gerçekleştiriyor. 

 

 

 

 

 

Benzer Haberler