“Bu Gençlikte İş Var” yarışmasına başvurular sürüyor

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) tarafından Üniversite öğrencilerine yönelik “Bu Gençlikte İş Var” ismiyle düzenlenen iş fikri yarışmasına başvurular sürüyor.

Üniversite öğrencisi genç girişimci adaylarının, gerekli mekanizmalar ile desteklendikleri takdirde, Türkiye’nin büyümesi ve kalkınmasında kilit bir rol oynayacakları inancıyla yola çıkılmış ve 2011 yılından beri düzenlenmekte olan yarışmanın bu yıl ki son başvuru tarihi 30 Kasım.

“Bu Gençlikte İş Var” yarışması; girişimcilik kültürünü Türkiye geneline yaymak, gençleri doğru yönlendirerek ekosistemin gelişimine katkı sağlamak, girişimcilik politika ve uygulamaları hakkında gençlerin farkındalığını artırma gibi amaçlar taşıyor.

Fırsat ve ödüller kapsamında başvurularını tamamlayanları öncelikle Silikon Vadisi’nin en önemli 10 kanaat önderinden biri kabul edilen girişimci ve akademisyen Steve Blank’in “How to Build a Startup: The Lean LaunchPad” adlı online eğitim bekliyor olacak. Girişimcilik konusundaki bilgilerin pekişeceği, bu online eğitimi tamamlayarak iş fikirlerini kanvasa döken ekipler de, eğitim kampına katılma hakkı elde edebilecek. Söz konusu eğitim kampına katılacakların yol ve konaklama masraflarını ise TÜSİAD karşılıyor.

Kamp esnasında katılımcılar, girişimciliğe ilişkin temel konulardan etkili sunum tekniklerine kadar birçok alanda eğitim alma ve başarılı girişimcilerden kendi hikayelerini dinleme fırsatı bulacaklar. Ayrıca eğitim kampının sonunda seçilen ekipler, iki ay boyunca Türkiye’nin en başarılı şirketlerini temsil eden TÜSİAD üyeleri arasından belirlenen rehberler ile bir araya gelip, onların deneyimlerinden faydalanma, görüş öneri ve yönlendirmeleri ile iş fikirlerini geliştirme imkânı bulabilecekler.

Yarışmaya T.C. vatandaşı olup, 30 yaşından gün almamış olan katılımcıların, başvuru esnasında yurtiçi ya da yurtdışında bir üniversitenin ön lisans, lisans veya lisansüstü bölümünde (yüksek lisans, doktora) kayıtlı olması gerekmekte. Ayrıca 2 ila 5 kişiden oluşan bir ekip oluşturmak ve fikrin kapsadığı ürün veya hizmetten ticari kazanç elde etmek amacıyla tüzel kişilik kurmamış olmak gerektiği belirtiliyor.

Yarışmanın sonucunda birinci ekibe 75.000 TL, ikinci ekibe 50.00 TL ve son olarak üçüncü ekibe de 25.000 TL para ödülü verileceği belirtilmekte.

Yarışmayla ilgili detaylı bilgi için ziyaret edin http://www.bugenclikteisvar.com/

Haber: Muhammed İkbal Karakuşak

Benzer Haberler