Daffodil Uluslararası Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Rektör Polat’ı ziyaret etti

Bangladeş’in en büyük ikinci Üniversitesi olan Daffodil Uluslararası Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Md Sabur Khan, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’ı ziyaret etti. Rektörlük makamında gerçekleştirilen ziyarete Mevlana Değişim Programı kapsamında Karabük Üniversitesine gelen Daffodil Uluslararası Üniversitesi öğrencileri de katıldı.

“Yakın zamanda Karabük Üniversitesi en iyi üniversitelerden biri olacak”

Karabük Üniversitesinin ev sahipliği yaptığı uluslararası organizasyonların ve bünyesinde eğitim verdiği uluslararası öğrencilerin sayılarının oldukça önemli boyutta olduğunu belirten Daffodil Uluslararası Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Md Sabur Khan, Türkiye’nin ülke olarak uluslararası düzeyde iyi bir yerde olabilmesi için bu çalışmaların gerekli olduğunu vurguladı Ayrıca Karabük Üniversitesinin Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğünün çok aktif çalıştığını ifade eden Khan, “Karabük Üniversitesi ile uluslararası anlamda daha çok iş birliği yapabilmemiz için üniversite çalışanları ve kardeşim Refik Polat gerçekten inanılmaz işler çıkarıyorlar.  Rektörün bu inanılmaz performansı ile inanıyorum ki yakın zamanda Karabük Üniversitesi en iyi üniversitelerden biri olacak. Ve inanıyorum ki bizim ilişkilerimiz Müslüman dünyasına pek çok yenilikçi katkı sağlayacak. Karabük Üniversitesi’ne bütün güzel dileklerimi iletiyorum.”diye konuştu.

“Bugünkü ziyaret Karabük Üniversitesinin uluslararasılaşması açısından çok değerli bir adım”

Bir ay önce Daffodil Uluslararası Üniversitesine yaptıkları ziyarete değinen Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat,”Kendileri bizleri Bangladeş’te misafir etmişlerdi. Şimdi de Üniversitemizi ve bizi ziyarete geldiler. Ben bundan dolayı çok memnunum.” şeklinde konuştu. Ayrıca bugünkü ziyaretin Karabük Üniversitesinin uluslararasılaşma açısından çok değerli bir adım olduğunu belirten Rektör Polat, Bangladeş’le ilişkileri çok daha üst seviyelere çıkarmayı planladıklarını ifade etti.

Ziyaret kapsamında iki üniversite arasındaki iş birliği kapsamının genişletilmesi ve daha ileri seviyelere çıkarılması amacıyla iş birliği protokolü imzalandı. Karşılıklı hediyelerin takdimi ve kısa bir kampüs turunun ardından ziyaret sona erdi.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat bir ay önce Daffodil Uluslararası Üniversitesinin 16. kuruluş yıl dönümü etkinliklerine onur konuğu olarak davet edilmiş ve burada bir dizi ziyaretlerde bulunmuştu.

 

Benzer Haberler