Daffodil Uluslararası Üniversitesinden Rektör Polat’a ziyaret

Bangladeş’in en büyük özel üniversitesi ve ikinci büyük devlet üniversitesi olan Daffodil Uluslararası Üniversitesinin Genel Sekreteri Mohamed Emran Hossain ve Uluslararası İlişkiler Ofisi görevlisi Syed Reyhan Ul Islam, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’ı ziyaret etti. Ziyarete Mevlana Değişim Programı kapsamında Karabük Üniversitesine gelen Daffodil Uluslararası Üniversitesi öğrencileri de katıldı. 

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Refik Polat, konuklarına teşekkür etti. Ocak ayında Daffodil Uluslararası Üniversitesinin 16. kuruluş yıl dönümüne katıldıklarını, orada ikili ilişkilerin daha da geliştirilmesi gerektiğinin vurgulandığını belirten Rektör Polat,”Ziyaretimizden kısa süre sonra sizleri burada görmekten çok mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

Genel Sekreter Hossain:”Türkiye gibi büyük bir milletle iş birliği yapmak büyür bir onur.”

Daffodil Uluslararası Üniversitesi Genel Sekreteri Mohamed Emran Hossain ise yaptığı açıklamada,”Türkiye gibi büyük bir milletle tanışmak, onlarla iş birliği yapmak büyük bir onur.” ifadelerini kullandı. Yüzyıllardır Türkiye ile ilişkilerinin olduklarını belirten Hossain,”Karabük Üniversitesi gibi bir üniversite ile tanıştık, dost olduk ve farklı yönlerle ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz.” şeklinde konuştu. Karabük Üniversitesi ile 4 yıldır Mevlana Değişim Programı ile öğrenci değişimi yapıldığını vurgulayan Hossain sözlerini şöyle noktaladı:”Öğrencilerimiz sadece akademik yönde değil Türk gelenek görenekleri, sosyal hayatı, kültürel hayatı da öğreniyorlar. Her iki ülkenin de problemlerini çözmeye yönelik ortak konferanslar, bilimsel çalışmalar içerisine gireceğiz.”

Görüşmenin ardından heyet Kardemir’i ziyaret etti.

 

Benzer Haberler