“Emek” Temalı Fotoğraf Yarışmasının Ödülleri Sahiplerini Buldu

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi̇ ve Kardemir A.Ş. tarafından düzenlenen “Emek” temalı fotoğraf yarışmasının kazananları belli oldu.

Ana teması “Emek” olan 1’inci ulusal fotoğraf yarışmasında dereceye girenler için Karabük Üniversitesi Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi̇ Prof. Dr. Sadettin Ökten Konferans Salonu’nda ödül töreni düzenlendi.  Törene; KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Sözen, SFTGTF Dekanı Prof. Dr. Anıl Ertok Atmaca, Kardemir İnsan Kaynakları Müdürü Uğur Altundağ ve davetliler katıldı.

Yarışmaya 66 şehirden yaklaşık 3 bin eser katıldı.

Ödüle layık görülen eserlerin değerlendirmesini yapan Seçici Kurul’da fotoğraf sanatçıları Cemil Belder, Faruk Akbaş, F. Dilek Uyar ve Mehmet Turgut ve Özer Kanburoğlu yer aldı.

Yarışmada Tuğran Yücel “Cold” adlı fotoğrafı ile birinci seçildi. Ödülü Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat takdim etti.

Melih Sular “Heykeltıraş” adlı fotoğrafla ikinci olurken “Biber Kurutma” adlı fotoğrafla Şevki Karaca üçüncülüğe layık görüldü.

Benzer Haberler