Erasmus+ KA220 stratejik projelerinden KBÜ’ye iki yıldız kazandı

Karabük Üniversitesi (KBÜ) 2021 Yılı Erasmus+ Programı Okul Eğitimi (KA220-SCH) ve Mesleki Eğitim (KA220-VET) alanlarında Türkiye Ulusal Ajansına sunulan projelerde hibe almaya hak kazandı.

Karabük Üniversitesi 2021 Yılı Erasmus+ Programı Okul Eğitimi (KA220-SCH) ve Mesleki Eğitim (KA220-VET) alanlarında Türkiye Ulusal Ajansına sunulan projeler hibe almaya hak kazandı.

Karabük Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ve Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü tarafından ortak hazırlanan Digital Preschools projesi kapsamında 4-6 yaş gurubu çocuklar için dijital eğitim platformu ve dijital eğitim materyalleri geliştirilecek. Bu platform ve materyaller 5 farklı dilde (Türkçe, İngilizce, Letonca, Estonca ve Slovence) düzenlenecek. Proje ortakları ise “Daugavpils Pilsetas 11. Pirmsskolas Izglitibas Iestade (Letonya), Kohtla-Järve Lasteaed Tareke (Estonya) ve Vrtec Najdihojca Ljubljana (Slovenya) anaokulları ile Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Yenice İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karabük Şirinevler Anaokulu” olmasına karar verildi ve projenin süresi ise 24 ay olarak belirlendi.

The Virtual Reality Training in the First Aid of the Geriatric Individuals adlı proje ise yine KBÜ Teknoloji Transfer Ofisi, Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü işbirliği ile hazırlanmış olup, proje çalışmaları kapsamında “Geriatrik bireylerde ilk yardım uygulamalarına yönelik sanal eğitim modülleri geliştirilmesi” hakkında ortak karara varıldı. “HHK GmbH Humane Häusliche Krankenpflege ve ASG Pflege GmbH (Almanya), Best  Institut Fur Berufsbezogene Weiterbildung Und Personal Training  Gmbh (Avusturya) kurumları” proje ortağı olarak yer aldı.  Ayrıca projede yerel ortak olarak “Gazi Üniversitesi ve Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü”  bulunmakta olup projenin süresi de 24 ay olarak belirlendi. 

Benzer Haberler