Fen Fakültesi Dekanı Prof. Uluer emekli oldu

Türkiye’nin önemli nükleer fizikçilerinden Karabük Üniversitesi (KBÜ) Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Uluer, emekli oldu. Rektör Polat, senato odasında düzenlenen törende, Prof. Uluer’e tablo ve plaket takdim etti.

Türkiye’de nükleer fizik alanında birçok makale yazan, yetiştirdiği birçok öğrencinin profesör olarak görev yaptığı, patentleri ve başarılarının yanı sıra birçok üniversitede yöneticilik yaparak bilime önemli hizmet veren ve “hocaların hocası” olarak anılan KBÜ Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Uluer, emekli oldu.

Akademisyenliğe 1969 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak başlayan Prof. Uluer, 50 yıl süren meslek hayatına Karabük Üniversitesinde 75 yaşında emekliye ayrılarak veda etti.

Prof. Uluer için senato odasında düzenlenen veda töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Refik Polat, akademiye ve Karabük Üniversitesine verdiği değerli katkılardan dolayı Prof. Uluer’e teşekkür ederek tablo ve plaket takdim etti. Prof. Uluer de kendisi için düzenlenen veda töreni dolayısıyla, Rektör Polat’a ve tüm katılımcılara teşekkür etti.

Benzer Haberler