Fikirleriniz Ön Kuluçka ile Hayata Geçiyor

Potansiyel girişimcilerin iş fikri, iş modeli ve iş planı geliştirme sürecinde ihtiyaç duydukları desteği sunmak ve başarılı bir start-up kurma şanslarını arttırmak için Karabük Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Karabük Teknokent) tarafından Ön Kuluçka Programı Başvuruları açıldı.

İş fikrini hayata geçirmek isteyen tüm girişimci adayların faydalanabileceği Ön Kuluçka Programına başvuranların, uygun şartları taşıması halinde proje süreçleri boyunca gereksinim duyacağı fiziksel alan, internet, telefon gibi ofis ve laboratuvar ortamı ihtiyaçları ücretsiz olarak desteklenecek. Programa kabul edilen girişimci adayları Karabük Teknokent prototip merkezini de kullanabilecek. 

Ön Kuluçka merkezi altında faaliyet göstermeye başlayan girişimciler için, girişimde bulundukları sektörle ilgili bir sektör uzmanı tarafından danışmanlık hizmeti sunulurken teknik konularda ise akademisyen ve uzmanlar tarafından fikir ve bilgi desteği sağlanıyor. Ayrıca, Ön Kuluçka Merkezi’nce girişimci ihtiyaçlarına bağlı olarak güncel eğitim programları düzenlenebilecek.  

Ön Kuluçka Programına yenilikçi, inovatif ve teknolojik bir iş fikrine sahip Karabük Üniversitesi Ön Lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programındaki tüm girişimci adayları ve son 3 yıl içinde mezun olanlar, iş fikirlerine ait kısa projelerini ve iş planlarını hazırlayarak proje önerileri ile başvurabiliyor.

 Başvurular karabuktgb.com.tr adresinden Ön Kuluçka ve Kariyer Fırsatları altındaki form üzerinden alınabilecek.

 

Benzer Haberler