Filistin’e eğitim desteği

Filistin Milletvekili Sayyid Abo Musameh ve Filistin Dayanışma Derneği Kaynak Geliştirme ve Projeler Direktörü Dr. Şadi Ragıp, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Refik Polat’ı makamında ziyaret etti.

İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hür Mahmut Yücer ile Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Yakup Koçyiğit’in de yer aldığı görüşmede eğitimde iş birliği konuları ele alındı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Türk halkının Filistin’e olan desteklerine her daim müteşekkir olduklarını belirten Milletvekili Sayyid Abo Musameh “Verilen tüm desteklerin yanı sıra eğitimde de iş birliğini artırmak istiyoruz. Karabük Üniversitesi olarak sizlerin eğitim, kültürel ve iktisadi anlamda desteklerinizi bekliyoruz.” diye konuştu.

Filistinli Vekilin konuşmasının ardından söz alan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Refik Polat ise “Bizim Filistin ile ayrımız gayrımız yok. Biz iki kardeş ülkeyiz. Eğitim noktasında her zaman sizlere kapılarımız açık. Üniversitemizde eğitim almak isteyen Filistinli öğrenci kardeşlerimize elimizden geldiğince destek vermekten memnuniyet duyarız” dedi.

Eğitimde iş birliğinin artırılması konusunda mutabık kalınan görüşme karşılıklı hediye takdimi ile son buldu.

Benzer Haberler