Geleceğin doktorlarına oryantasyon programı

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından, Tıp Fakültesi öğrencileri için “2018-2019 Eğitim Öğretim yılı Oryantasyon Programı” düzenlendi.

Tıp Fakültesi öğrencilerinin, öğretim üyeleri ile tanışması, kampüs ve fakülte hakkında bilgiler alması için 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu’nda düzenlenen programa, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bünyamin Şahin ve Prof. Dr. İbrahim Kürtül, Genel Sekreter Lütfü Köm, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Programın açılışında konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kürtül, yeni eğitim öğretim yılında geleceğin hekimlerine başarılar dilediğini belirterek,  “Eğitim öğretim yılının ilk gününde burada önemli bir toplantıda bir araya gelmiş bulunuyoruz. Karabük Üniversitesi olarak önemli bir camianın mensubu durumundasınız. Tıp fakültemiz yeni bir fakülte ama kısa zamanda adından söz ettiren bir fakülte. Sağlık ile ilgili önemli bir birim. Eğitim öğretim yılının hepinize hayırlar uğurlar getirmesini diliyorum.” dedi.

Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bünyamin Şahin ise Tıp Fakültesi hakkında bilgiler vererek konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

“Tıp Fakültesi olarak yedi yıllık bir geçmişimiz var. Şu anda Tıp Fakültesi’nde öğrencilerimizin 1, 2 ve 3. sınıfları Karabük ilinde eğitimlerini alıyor. Diğerleri ise Zonguldak’ta eğitimlerini almaya devam ediyor. İlk üç sınıf Karabük’te bulunuyor. Tıp Fakültesi olarak öğretim üyelerimizin ve üniversitemizin desteğiyle çok önemli mesafeler kat ettiğimizi düşünüyorum. Öncelikle Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin üniversite sınavlarında giriş puanları yükseldi. Bu yükseliş zaman içerisinde devam edecek. Yüksek puanlara sahip öğrenciler Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni tercih etmeye devam ediyor. Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi, geri dönüşümü olan öğrencilerden ve aynı zamanda öğretim üyelerinden geri bildirim alan ve sizleri gelecekte iyi hekimler olmak üzere yetiştirmeyi amaçlamış bir fakültedir. Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde emin ellerdesiniz ve iyi hekimler olarak ülkemize hizmet etmek üzere fakültemizden mezun olacaksınız.”

Yapılan konuşmaların ardından Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi M. Kamil Turan öğrencilere eğitim sistemi, koordinatör ve danışman,  yönerge ve sınav sistemi ile ilgili bilgiler verdi.

 

Benzer Haberler