Genç öğretmenin projesine, üniversitesinden destek

Bartın’da bir ortaokulda ücretli öğretmen olarak görev yapan Karabük Üniversitesi mezunu Büşra Bostancı, görev yaptığı okulda zeka oyunları sınıfı projesi geliştirdi. Büşra Bostancı’nın söz konusu projesine destek olmak için harekete geçen Karabük Üniversitesi öğrencileri ihtiyaç duyulan gerekli materyalleri kendi imkanlarıyla temin ettiler. 

Bartın Ulus Merkez İmam Hatip Ortaokulunda ücretli öğretmenlik yapan Karabük Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu Büşra Bostancı, görev yaptığı okulda öğrencileri için zeka oyunları sınıfı projesi geliştirdi. Bostancı’nın projesine mezunu olduğu Karabük Üniversitesinden destek geldi.

Genç öğretmen, KBÜ’de öğrenim gördüğü sırada “Değerler Eğitimi” dersi aldığı hocası, Karabük Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Özcan Büyükgenç’e sosyal medya üzerinden ulaşarak projesini anlattı. Büyükgenç de Safranbolu Meslek Yüksek Okulu İngilizce Çevirmenlik ve Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölümlerinde öğrenim gören öğrencileri ile bu bilgiyi paylaştı. Öğrenciler ise söz konusu projeye destek olmak için harekete geçerek gerekli materyallerin tamamını kendi imkanlarıyla temin ettiler.

Karabük Üniversitesi öğrencileri proje kapsamında topladıkları “look look, mangala, satranç, dama, mikado çubukları, jenga, eş bulma, dokuz taş, resim hatırlama, pentomino, yapboz” gibi oyunları ve diğer materyalleri Değerler Eğitimi dersi hocası ve KBÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Özcan Büyükgenç eşliğinde ilgili okula ziyaret gerçekleştirerek teslim etti.

Teslim anında Ulus İlçe Milli Eğitim Müdürü Levent Ok ile birlikte Okul Müdürü Adem Arslan, müdür yardımcıları, öğretmenler ve öğrenciler de orada bulundu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Levent Ok duyarlılığından dolayı Karabük Üniversitesi yönetimine ve öğrencilerine teşekkür ederek “Karabük Üniversitesi kendisinden mezun olmuş bir öğrencisini mezuniyet sonrasında unutmayarak talebine duyarsız kalmamış ve destek olmuştur.” dedi.

Öğrencileri ile birlikte projeyi organize eden ve zeka oyunlarının tesliminde öğrencileri ile birlikte hazır bulunan Özcan Büyükgenç ise “Ben bu gün çok mutluyum. Değerler Eğitimi dersinde işlediğimiz ‘duyarlılık, yardımseverlik, cömertlik, paylaşımcı olma, sorumluluk’ gibi değerlerimizin bugün uygulamalı olarak burada gençlerimiz tarafından yaşandığını görmek bizleri ziyadesi ile mutlu etti.” diyerek katkı veren herkese ayrı ayrı teşekkür etti.

“Beni ve öğrencilerimi çok mutlu ettiniz”

Bartın Ulus Merkez İmam Hatip Ortaokulunda görev yapan Karabük Üniversitesi mezunu Büşra Bostancı da duygularını Külliye Karabük ile paylaştı. Bostancı, “İyi ki Karabük Üniversitesi mezunuyum. Üniversitemin mezun olduktan sonra da öğrencisinin yanında olduğunu görmek beni ayrıca gururlandırdı. Beni ve öğrencilerimi çok mutlu ettiniz, emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” dedi.

İmam Hatip Ortaokulu altıncı sınıf öğrencisi Rukiye Bozkurt ise “Zeka oyunları sınıfı çok güzel olmuş, çok beğendim. Karabük Üniversitesine çok teşekkür ediyorum. En çok merak ettiğim “look look” oyunu’’ diyerek sevincini dile getirdi.

Sosyal sorumluluk projesinde yer alan İngilizce Çevirmenlik Bölümü 2. sınıf öğrencisi Sıla Aydın da “Yardımseverlik bu konularda çok önemli fakat merhamet duygusunun daha da önemli olduğunu düşünüyorum. Eğer merhamet duygunuz gelişmişse bu tür projelere daha çok gönül veriyorsunuz. Hem böyle bir projeyi duyduğumda hem de çocuklar için alınan hediyeleri görünce çok mutlu oldum.” diye konuştu.

Haber ve Fotoğraflar: Esra Çimen 

Benzer Haberler