Gençler Külliye’de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Başbakan Binali Yıldırım, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanı sıra 81 il ve KKTC’den birer kadın ve erkek temsilci genç ile sporcuları kabul etti.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki kabulde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu milli günümüz vesilesiyle istikbalimiz olan siz, gençlerimizle bir araya gelmekten büyük bir memnuniyet duyduğumu özellikle ifade etmek istiyorum.” dedi.

Gençlere hitap eden Erdoğan “Artık reformları, devrimleri siz yapacaksınız ve Türk milletinin ne kadar güçlü olduğunu dünyaya siz göstereceksiniz.” ifadelerini de kullandı.

Gençlik Merkezi Günleri kapsamında Ankara’da buluşan temsilci gençler arasında Karabük’ü temsil eden Üniversitemiz öğrencileri Talha Dağ ve Betül Karabudak da yer aldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın öncülüğündeki, Bakanlık çalışanları ile 81 ilden ve KKTC’den gelen temsilci gençler önce Anıtkabir’i ziyaret etti.

Ankara’daki ATO Congresium’daki törenle başlayan Gençlik Günleri programı kapsamında temcilsi gençler Ankara’nın yanı sıra Bursa ve Çanakkale’yi de ziyaret etti.

Benzer Haberler