Hafta sonu dönüş yapan öğrenciler Otogara hareket kattı

Yarı yıl tatilinin sona ermesiyle Karabük Üniversitesi öğrencileri için şehre dönüş başladı. Öğrencilerin dönüşüyle birlikte Karabük Şehir Terminali’nde yoğunluk başladı. Hafta sonu dolup taşan Karabük Terminali’nde önümüzdeki iki hafta içerisinde yoğunluğun daha da artması bekleniyor.

“Öğrencilerimizi dört gözle bekliyorduk”

Tatilin sona ermesinin ardından terminaldeki yoğunluğu değerlendiren özel bir otobüs firmasının Bölge Sorumlusu İsa Haznedar, öğrencilerin Karabük ekonomisine yaptığı katkıya vurgu yaparken “Öğrencilerimizi dört gözle bekliyorduk, öğrenciler bizim için çok değerli.” şeklinde konuştu. Haznedar, hafta sonu yaklaşık 3 bin kişi aktarımını sağladıklarını belirtirken ilerleyen günlerde bu sayının daha da artacağını ifade etti. İsa Haznedar, öğrenciler Karabük’ten ayrıldığı zaman Karabük’te büyük bir boşluğun olduğuna dikkat çekti.

“Öğrencilerin dönüşüyle terminalde hareketlilik arttı”

Otobüs firması sahibi Cem Yılmaz da terminalde birkaç gün öncesine kadar durgunluk olduğunu söylerken, tatilin sona ermesinin ve üniversite öğrencilerinin Karabük’e geri dönmeye başlamasının ardından terminalde artan bir hareketlilik olduğuna vurgu yaptı.  Karabük’ün kalkınmasına hizmet etmek amacıyla hareket ettiklerine vurgu yapan Yılmaz, öğrencilerin bu konudaki önemine değindi. Yılmaz, özellikle tatil bitişi ve başlangıcında, özel günlerde artan yoğunluğun büyük çoğunluğuna öğrencilerin katkısı olduğuna dikkat çekti.

“Öğrencilerin yarısı geldi”

Firma çalışanı Alican Kahraman ise Mart ayının başından itibaren bütün üniversite öğrencilerinin şehre gelmiş olacağını söyleyerek şu an için öğrencilerin yarısının geldiğine söyledi. Kahraman özellikle gelişlerde olan yoğunluğa vurgu yaparken ilerleyen günlerde bu yoğunluğun daha da artacağını ve ek servislerin başlayacağı bilgisini verdi.

Haber: Kübra Demirci

Fotoğraf: Emirhan Çevikbay

Benzer Haberler