Hakim ve savcı öğrencilerle tecrübelerini paylaştı

Karabük Ağır Ceza Mahkemesi Üyesi Ümit Akdağ ve Karabük Cumhuriyet Savcısı Hasan Can Akıllı, Karabük Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü öğrencileri ile bir araya gelerek “Ceza Muhakemesi Hukuku” dersi kapsamında tecrübelerini paylaştı.

Karabük Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü 4. sınıf  öğrencilerine Karabük Ağır Ceza Mahkemesi Üyesi Ümit Akdağ ve Karabük Cumhuriyet Savcısı Hasan Can Akıllı “Ceza Muhakemesi Hukuku” dersi kapsamında öğrencilerin konuyla ilgili merak ettikleri soruları yanıtladı.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe Karabük Ağır Ceza Mahkemesi Üyesi Ümit Akdağ, Karabük Cumhuriyet Savcısı Hasan Can Akıllı, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Karakaya, Dr. Öğretim Üyesi Emin Hüseyinoğlu ve öğrenciler katıldı. Ceza Muhakemesi Hukuku hakkında öğrencilerin merak ettiği soruları tecrübeleri ile yanıtlayan Ağır Ceza Mahkemesi Üyesi Akdağ ve Karabük Cumhuriyet Savcısı Akıllı, örnek davalar anlatarak sorulara cevap verdi. Etkinlikte Ceza Muhakemesi Hukuku’nda iddia ve yargılama makamı konularında uygulamaya ilişkin bilgiler de aktarıldı.

Etkinliğin sonunda İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Karakaya, katılımcılara teşekkür belgesi takdim etti.

Haber-Fotoğraf: Kübra Malkoç

Benzer Haberler