Hayali olanlara ‘Proje Eğitimi’ verildi

Karabük Üniversitesi Genç Kadem Kulübü tarafından ‘Proje Yazma Eğitimi’ düzenlendi. Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Özcan Büyükgenç tarafından verilen eğitime 50 öğrenci katıldı. 

Başvuruları değerlendirilerek eğitim için kabul edilen öğrencilere, projenin ortaya çıkabilmesi için öncelikle ihtiyacın ortaya konulması gerektiği konusu anlatıldı. “Proje yazacak gençlerin hayalleri ve dertleri olmalı, bir sorunu ortadan kaldırmalı” ifadelerini kullanan Özcan Büyükgenç örnek projeler üzerinden bilgi verdi.

Öğleden önceki oturumda teorik bilgilerin verildiği eğitimde, öğleden sonra uygulama yapılarak, gruplar halinde projeler yazıldı.  Eğitime katılan öğrenciler ‘Proje Yazma Eğitimi’nin çok verimli geçtiğini söyleyerek proje yazma konusunda önemli şeyler öğrendiklerini belirtti. Katılımcılardan Merve Doğan aklındaki projelerin hayata nasıl geçirebilmesine dair çok şeyler öğrendiğini belirterek,”Eğitimdeki örnek proje ile daha somut ve canlı şekilde proje nasıl yazılır öğrenmiş oldum.” diye konuştu.

‘Proje Yazma Eğitimi’ katılımcılara sertifikalarının verilmesi ve fotoğraf çekiminin ardında sona erdi.

Benzer Haberler