Irak Kültür Müsteşarından KBÜ’ye ziyaret

Irak Kültür Müsteşarı Prof. Dr. Hüseyin Bedir Galip El-Havas ve beraberindeki heyet Karabük Üniversitesini ziyaret etti. 

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Irak Kültür Müsteşarı Prof. Dr. Hüseyin Bedir Galip El-Havas ve beraberindekileri makamında kabul etti.

Irak Kültür Müsteşarı Prof. Dr. Hüseyin Bedir Galip El-Havas “Bizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz. Karabük Üniversitesi’nde öğrenim gören çok fazla Iraklı öğrenci var. Öğrencilerimiz burada eğitim almaktan memnun.” ifadelerini kullandı. 

Rektör Polat, “Karabük Üniversitesi en çok uluslararası öğrencisi olan ve Dünya sıralamalarında ilk 1000’de yer alan bir üniversite. Dünya genç üniversiteler sıralamasına baktığınızda Karabük Üniversitesi Türkiye çapında ilk sırada yer alıyor. Üniversitemiz genç bir üniversite olmasına karşın köklü üniversiteler kadar başarılı ve güçlü.  Sizin de belirttiğiniz gibi Iraklı 1000 civarında öğrenci Karabük Üniversitesinde öğrenim görüyor. Bunlardan çoğu Lisansüstü düzeyde. Dünya sıralamasında ilk binde yer alan üniversitelerde doktora eğitimi almak isteyenlere İslam Kalkınma Bankası doktora desteği veriyor. Karabük Üniversitesinde lisansüstü veya doktora yapmak isteyenler bu burslardan faydalanabiliyor. ” dedi.  

Ziyarette Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İzzet Açar, KBÜ Genel Sekreteri Lütfü Köm, Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Öğr. Gör. Oya Önalan ve Uluslararası Öğrenci Koordinatörü Öğr. Gör. Kerim Tanış da hazır bulundu. 

Plaket ve hediye takdiminin ardından ziyaret sona erdi.

 

Benzer Haberler