İstanbul’da KBÜ Rüzgarı Esti

Karabük Valiliği, Karabük Belediyesi ve Karabük Dernekler Federasyonu destekleriyle düzenlenen ‘Karabük Tanıtım Günleri’ başladı.

Karabük Üniversitesi Sağlık Kültür ve Daire Başkanlığı tarafından “Karabük Tanıtım Günleri”nde Karabük Üniversitesi standı açıldı.

Karabük Üniversitesi (KBÜ), Karabük Dernekler Federasyonu (KARDERFED) Başkan Vekili Yunus Tünay’ ın  başkanlığını yaptığı ‘’Karabük Tanıtım Günleri’’ne katıldı. Karabük Valiliği ve Karabük Dernekler Federasyonu öncülüğünde Karabük’teki esnaf, kurum ve kuruluşların katılımıyla Karabük Tanıtım Günleri İstanbul’da düzenleniyor.

İstanbul’un Maltepe ilçesinde düzenlenen tanıtım günleri açılış törenine; Karabük Valisi Fuat Gürel, Karabük AK Parti Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları, KARDERFED Genel Başkanı Cevdet Akay, Yönetim Kurulu üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, KBÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire (SKS) Başkanı Bünyamin Gün, SKS Şube Müdürü Feyzullah Kabaran, KBÜ’lü öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Maltepe’ de gerçekleştirilen Karabük Tanıtım günlerine yurttaşları davet etmek için Eminönü Meydanında meşhur Safranbolu Lokumu ve Safran çiçeği dağıtıldı. 

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat ”Karabük; kültürüyle, doğal güzellikleriyle, sanayisiyle, üniversitesiyle, ilçeleriyle, güvenli bir kent olmasıyla bugün etkinlik alanında tanıtılıyor. Karabük Üniversitesi İstanbul’da yaşayan üniversite adayı öğrencilerimizin daha yakından tanımaları için tanıtım günlerinde yer aldık.” dedi. 

Karabük tarihi, kültürü, sanatı, doğal güzellikleri, üniversitesi, UNESCO Dünya Miras Kentleri listesinde yer alan Safranbolu ilçesi, Karadeniz’in Zeugması Hadrianoupolis’i ile turizmdeki değerleri, gastronomisi, unutulmaya yüz tutmuş meslekleri ve tüm renkleri, 8-11 Eylül 2022 tarihleri arasında İstanbul Maltepe Etkinlik Alanı’nda devam edecek.

Benzer Haberler