Kalite Çalışmaları Hız Kesmeden Devam Ediyor

Karabük Üniversitesi 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonunda kalite çalışmalarından sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İzzet Açar ve KBÜ İşletme Fakültesi Dekanı, Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Elif Çepni tarafından ”Yükseköğretimde Kalite Güvence Sistemi” eğitiminin ikincisi düzenlendi.

Karabük Üniversitesinin (KBÜ) kalite kültürünün geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla kalite çalışmalarından sorumlu KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İzzet Açar ve KBÜ İşletme Fakültesi Dekanı ve Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Elif Çepni tarafından KBÜ 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonunda ”Yükseköğretimde Kalite Güvence Sistemi” eğitiminin ikincisini düzenleyerek akademik birim kalite komisyonuna, idari birim kalite komisyonuna ve birim kalite temsilcilerine sunum yapıldı. 

Açılış konuşmasını yapan KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İzzet Açar ”Üniversitemizin her biriminde kalite ekibimiz var. Karabük Üniversitesi olarak kalite konusunda iyi bir yapılanmamız oluştu. Kalite kültürünün geliştirilmesi açısından bu toplantıları yapmaya başladık ve bunu devam ettirip yaygınlaştırılmasını istiyor ve umut ediyoruz.” dedi.

Prof. Dr. Elif Çepni ”Karabük Üniversitesinin hizmet kalitesinin ilerlemesi ve gelişmesi için çeşitli eğitim ve seminer faaliyetlerinde bulunuyoruz. Yüksek Öğretim Kurulunun dış değerlendirme, izleme, kurumsal akreditasyon programlarıyla ilgili neler yaptığımız ve neleri ileri götürmemiz gerektiği hakkında gerçekleştirmiş olduğumuz toplantımıza hepiniz hoş geldiniz.” dedi.

Kalite Koordinatörü olarak Prof. Dr. Elif Çepni, katılımcılara yükseköğretimde kalite güvence sistemine ilişkin bilgiler aktararak kaliteyi misyon-vizyon haline getirme konusundaki hususlara değindi. Aynı zamanda YÖKAK’tan ve temel görevlerinden, Kurumsal Dış Değerlendirme Programından, Kurum İç Değerlendirme Raporundan (KİDR), Kurumsal Geri Bildirim Raporundan (KGBR), İzleme Programından (İP) ve Kurumsal Akreditasyon Programından (KAP), Yükseköğretim kurumlarının dış değerlendirmesi, yükseköğretim kurumlarında kalite güvencesi kültürünün içselleştirilmesi ve yaygınlaştırılması, stratejik planlamalardan da bahseden Prof. Dr. Çepni, KBÜ’ye ziyarete gelen YÖKAK izleme takımıyla gerçekleştirdikleri toplantı hakkında bilgileri de paylaştı.

İnteraktif biçimde yürüyen program soru cevaplarla son buldu.

Benzer Haberler