Karabük Üniversitesi TÖMER’den bir ilk

Karabük Üniversitesi TÖMER tarafından “Uluslararası Öğrenciler arası Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışması” düzenlenecek. Karabük Üniversitesinde öğrenim gören uluslararası öğrencilerin katılacağı yarışmada başvurular 30 Mart’ta sona erecek. 

Ülkemizde ilk olma özelliği taşıyan “Uluslararası Öğrenciler arası Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışması”nı organize eden Karabük Üniversitesi TÖMER’in yarışma takviminde açıkladığı bilgilere göre yarışmaya sadece uluslararası öğrenciler katılabilecek. Kur’an-ı Kerim’den istedikleri bir sayfayı okuyacak olan öğrencilere en fazla 10 dakika süre verilecek. Okuma sırasında yapılan hatalara müdahale yapılmayacak, yarışmacıdan sayfanın Türkçe mealinin okunması da istenecek.

Ön elemeler 9-15 Nisan tarihleri arasında Karabük Üniversitesi Camisi, final ise 17 Nisan Salı günü 15 Temmuz Konferans Salonu’nda yapılacak. Yarışma sonunda birinciye 2 bin TL, ikinciye 1500 TL, üçüncüye ise 1000 TL para ödülü verilecek. Ayrıca katılan herkese sürpriz hediyeler takdim edilecek.

Sponsorluğunu Karabük Müftülüğünün yaptığı yarışmanın jüri üyeleri de Karabük Müftülüğünden gelecek uzmanlar tarafından oluşacak.

Yarışmada uygulanacak not baremi ise şöyle: Tecvid 50 puan, Makam 40 puan, Meal okuma 10 puan.

Benzer Haberler