Karabük Üniversitesi yenileniyor

Karabük Üniversitesi bu yıl içerisinde başlanacak projelerle adeta yeni bir kimliğe kavuşuyor.

Laboratuvarlardan güç santrallerine, yeni binaların yapımından Ay Yıldızlı Stadyum’un güçlendirilmesine kadar birçok yeni projenin yapımıyla ilgili Rektörümüz Prof. Dr. Refik Polat Külliye Karabük ekibine bilgiler verdi.

Mühendislik Fakültesi Laboratuvar Binası

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Laboratuvar Binası ile Mühendislik Fakültesi Laboratuvarı Statik Mekanik ve Elektrik Uygulama Projelerinin mimari proje hazırlaması işi tamamlandı. Önümüzdeki günlerde yapım ihalesi gerçekleştirilerek iki ay içerisinde her ikisinin de yapımına başlanıyor.

 

Mühendislik Fakültesi Laboratuvar Binası

 

Ay Yıldızlı Stadyum güçlendiriliyor

Karabük Üniversitesi Ay Yıldızlı Stadyumu fore kazık ihalesi sonuçlandı. Güney kale arkasına yapılacak fore kazık çalışması önümüzdeki haftalarda başlıyor.

Önümüzdeki haftalarda birçok projenin yapımına başlanıyor

Üniversitemiz ’de ihaleleri tamamlanarak önümüzdeki haftalarda başlanacak projeler ise; Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu binası, organize sanayi bölgesine yapılacak olan TOBB Meslek Yüksekokulu Atölye ve Ek Binaları yapımı, Demir Çelik Kampüsü’nde Jeolojik Etüt ve Geoteknik Etüd Raporu hazırlanması, Demir Çelik Kampüsü Gelişim Sahası etrafına yol, çit ve nizamiye yapımı ile Eflani MYO, Yenice MYO binalarında tadilat yapımı, Safranbolu MYO’ya atölye binaları yenileme yapımı, Stadyum ve otopark altı heyelan önleme işi.

Sosyal Bilimler MYO
TOBB MYO Atölye

2 ay içinde 2 büyük proje daha başlıyor

Üniversitemiz yüzme havuzu ve çevre düzenlemesi işi ile 1000 seyirci kapasiteli spor salonu ve çevre düzenlemesinin proje ihaleleri tamamlanarak önümüzdeki günlerde yapım ihalesine çıkılacak. Yapım ihaleleri tamamlandıktan sonra iki ay içerisinde projelerin inşaatlarına başlanacak.

Spor Tesisleri

Yapımı devam eden projeler

Karabük Üniversitesi’nde ihaleleri tamamlanarak yapımına başlanan projeler; Rektörlük Binası Yanı Kapalı ve Açık Otoparkı, Karabük Üniversitesi 5 blok çatısına 1000kWe Fotovoltaik Güç Santrali, Demir Çelik Kampüsü’ndeki muhtelif binaların ve Safranbolu ilçesinde bulunan üniversiteye ait binalar ile Eskipazar Meslek Yüksek Okulu tadilatı işi.

Rektörlük Otoparkı

Engelleri kaldıran kampüs

Üniversitemiz Demir Çelik Kampüsü engelli bireyleri de düşünerek birçok projeye imza atıyor.  Kampüsün engelli bireylere uyumlu hale getirilebilmesi için önümüzdeki aylarda yapılması düşünülen projeler için yapım ihalesine çıkılarak düzenlemelerin yapımına başlanacak.

Benzer Haberler