Karabük Üniversitesi’ne 20 yeni bölüm

Rektör Prof. Dr. Refik Polat, 2017 – 2018 Eğitim Öğretim Yılı’nda Karabük Üniversitesi’nde 20 yeni bölüm açılması için çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

2017 LYS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından basına açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Refik Polat, sürekli gelişen ve büyüyen Karabük Üniversitesi’nde öğrenci sayısının 56 bin olduğunu ve gelecek yılda 20 yeni bölüm açılması için de çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Rektör Polat, bu yıl için herhangi yeni bir bölüm açılmadığını ancak gelecek yıl için 20 yeni bölümün açılabilmesi konusunda alt yapı hazırlıklarının tamamlandığını kaydetti ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Hocalarımız hazır. Karabük Üniversitesi’ne 20 bölüm açılacak. İşletme Fakültesi olarak %100 İngilizce İşletme ve %100 İngilizce Uluslararası İşletme bölümlerini açmak istiyoruz. Yine Tıp Fakültesi’nde %100 İngilizce bölümü açmak için başvuracağız. İnşallah YÖK’ten onay çıkacağını tahmin ediyorum.  Hoca sayılarımızı bu konuda tamamladık. Eflani’ye 2 bölüm, Yenice’ye yeni 2 bölüm açacağız. Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’na 2 bölüm açacağız, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi ile İletişim Fakültesi’ne 2 bölüm açacağız. Toplamda 20’ye yakın yeni bölüm açmış olacağız. Karabük Üniversitesi’nde hiç olmayan 20 bölüm açarak, Karabük Üniversitesi ailesine katacağız. Tabi bunların alt yapısını, hocalarımızın hazırlanması biraz zaman aldığı için birkaç yılda anca tamamladık.” 

Benzer Haberler