Karabük’te 10 bin kişilik Akademik Bilişim Konferansı

Üniversitelerde bilgi teknolojileri konusunda ilgili grupları bir araya getiren Akadamik Bilişim Konferansı’na bu yıl Üniversitemiz ev sahipliği yapıyor.

Karabük Üniversitesi’nin 5 üniversite arasından seçilerek ev sahipliği yapacağı konferansın bu yıl 20.’si gerçekleşiyor. Konferans hakkında bilgiler veren Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yüksel Çelik, “Akademik Bilişim Konferansı’na üniversitelerin bilgi daire başkanlığı personeli, ilgili bölüm öğrencileri, diğer öğrenciler ve kamu kuruluşundaki bilgi işlem personelleri katılım sağlayacak.” dedi.

Konferansın iki aşamadan oluşacağını belirten Yrd. Doç. Dr. Çelik, “İlk Aşaması 27-30  Ocak 2018 tarihleri arasında kurslar, ikinci aşaması 31 Ocak – 2 Şubat tarihleri arasında ise konferans gerçekleştirilecek.  Birinci aşamadaki kurslarda 45’ten fazla konuda bilişim alanında profesyonel eğitimciler tarafından eğitimleri verilirken, ikinci aşamada ise üniversite öğretim elemanlarının katılacağı konferans yapılacak.” dedi.  Çelik 2’inci aşamanın olduğu günlerde Mühendislik Fakültesi’nin giriş katında 50 bilişim firmasının bulunduğu bir stant kurulacağını, konferans süresince standın açık kalacağını ve burada bilişim sektörünün en son teknoloji ürünlerinin tanıtımları ve sunumları olacağını da söyledi.

Yrd. Doç. Dr. Yüksel Çelik : Bu yıl 10 bin civarında ziyaretçi bekliyoruz

Konferansa çok sayıda katılım olacağını düşündüklerini bildiren Yrd. Doç. Dr. Çelik, şöyle konuştu: “Geçen yıl bin beş yüz kursiyer ve 7 bin ziyaretçi katılımda bulunmuş. Biz bu yıl  ise 2 bin kursiyer ve 10 bin civarı ziyaretçi bekliyoruz. Konferans yarıyıl tatilinde yapılacak. Böylece dersliklerden, binadan ve KYK yurtlarından daha fazla yararlanacağız. Bu projedeki hedefimiz üniversitemizin büyük bir projeyi yerine getirebilecek altyapıya sahip olduğunu göstermektir. Ayrıca, amacımız Üniversitemizin, Karabük’ün ve turistik değerimiz Safranbolun’nun tanıtımına katkıda bulunmaktır. Gelen misafirlerimize daha iyi yardımcı olmak için Valilik, yerel yönetim, odalar,  otobüs firmaları ve otel firmalarıyla görüşmeler içerisindeyiz.”

Konferans, Kurs ve Spnosorluk ile ilgili  bilgi almak için: http://ab2018.karabuk.edu.tr

Benzer Haberler