Karabük’te bu hafta kar bekleniyor

Halen mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıkların yaşandığı ülkemizin, 04.12.2017 Pazartesi gününden itibaren kuzeybatı kesimlerinden başlayarak Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemin etkisinde kalacağı tahmin ediliyor. Soğuk hava dalgasıyla birlikte hava sıcaklıklarının hissedilir derecede (8-16 derece) azalarak mevsim normallerinin altına inmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarındaki azalmayla birlikte kuzey, iç ve doğu kesimlerde kar yağışları görüleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hava tahmin raporuna göre bölgemizde önümüzdeki 5 gün havanın yağışlı ve kar yağışlı geçmesi bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmeler şöyle;

Bugün parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölge genelinin yağmur ve sağanak, gece saatlerinden sonra Bolu ve Karabük çevrelerinin; karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. En düşük sıcaklık 6, en yüksek sıcaklık ise 14 civarında seyredecek.

Salı günü sıcaklık yarı yarıya düşerken gün içinde karla karışık yağmur bekleniyor. En düşük sıcaklık 4, en yüksek sıcaklık ise 7 olarak görülüyor.

Çarşamba günü sıcaklık eksilere düşüyor. Kar yağışının beklendiği günde hava sıcaklığının en yüksek 3 derece olacağı, gece ise -1’e kadar düşeceği tahmin ediliyor.

Perşembe daha soğuk bir gün bizi bekliyor. Kar yağışı yüksek kesimlerde etkisini sürdürürken alçaklarda ise havanın çok bulutlu olacağı görülüyor. En düşük sıcaklık -4, en yüksek sıcaklık ise 2 civarında seyredecek.

Cuma günü ise parçalı ve az bulutlu bir hava var.  En düşük sıcaklık -2 iken, gün içerisinde sıcaklığın 4’dereceye çıkması bekleniyor.

 

Benzer Haberler