Karabük’ten, Muş ve Diyarbakır’a uzanan ‘kitap kardeşliği’

Üniversitemizin Artı Kariyer Kulübü öğrencileri Muş ve Diyarbakır’daki ortaokullar için Üniversitemiz kampüsünde kitap toplama kampanyası düzenledi. Proje kapsamında iki ortaokula kitap yardımında bulunan Kulüp öğrencileri, hedefledikleri 750 kitap sayısına ulaştıklarını belirtti. 

Proje hakkında bilgiler aktaran Üniversitemiz Artı Kariyer Kulübü Başkanı Talha Dağ, projenin amacının kütüphanelerinde yetersiz kitap bulunan illerdeki okullara ulaşmak ve katkıda bulunmak olduğunu söyledi. Karabük Üniversitesi öğrencileri olarak ele verip böyle bir kampanya başlattıklarını belirten Dağ, yaptıkları araştırma sonucunda Muş ve Diyarbakır’ı seçtiklerini ifade etti.

“Kardeşlik atmosferi oluşturmak istiyoruz”

Başka illerden de sosyal medya aracılığıyla duyurulan projeye destek geldiğini belirten Talha Dağ şöyle konuştu: “Bu destekle birlikte kitaplarımızı birleştirip kardeşlerimize ulaştırmak istiyoruz ve gönderdikten sonra kitaplara ulaşan okullarda güzel bir atmosfer olacağını düşünüyoruz. Bu projeyi sunduğumuzda arkadaşlarımızın hepsi sevinçle karşıladı, güzel bir etkinlik olduğunu söylediler. Şuanda başka illerden de bize gelen, kargoda olan kitaplar var. Bu tür çalışmalarımızı sosyal medyada paylaşmıyoruz ama birçok yerin ihtiyacı olduğu için ve diğer arkadaşlarımızı da etkilemesi için ve onların da böyle çalışmalar yapması için biz sosyal medya alanımızda da çalışmalarımızı paylaşım haline getirdik.”

Talha Dağ – Artı Kariyer Kulübü Başkanı

“Çok fazla destek aldık”

Kulüp üyesi öğrenciler ise kitap kampanyasında çok destek aldıklarını belirterek, diğer arkadaşlardan da böyle çalışmalar yapmalarını ve ihtiyacı olan okullara ulaştırmalarını beklediklerini ifade etti. Öğrenciler, bir örnek olması niteliğiyle, Karabük’ten Muş Malazgirt’e, Diyarbakır Silvan’a kadar bu atmosferin oluşmasını istediklerini belirtirken “Biz sahibiz, okuyoruz ama onlar yeteri kadar imkana sahip değil. Kardeşlerimizin de okumasını, onların da bu imkana sahip olmasını istiyoruz. Her türden kitap ve ek olarak kırtasiye malzemeleri yollayarak bu yöndeki ihtiyaçlarını  da karşılamaya çalışıyoruz. Ayrıca üniversitemizin dergi ve gazetelerini de gönderiyoruz.” diye konuştu.

Haber: Mehmet Zahid Çetinkaya

 

Benzer Haberler