Karabük’ün kadınlarından 8 Mart’a özel sergi

Karabük Üniversitesi Kamil Güleç Kütüphanesinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla el sanatları ve resim sergisi düzenlendi. Sezer Güleç Sanat Galerisi’nde “Güleç Kadınları” temasıyla düzenlenen etkinliğe Karabük Valisi Kemal Çeber, Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Güneş, Kardemir Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Güleç ve ailesi, Kardemir Genel Müdürü Ercüment Ünal, protokol üyeleri ve çok sayıda ziyaretçi katıldı. 

Karabüklü kadınların bir yıllık çalışması sonucunda ortaya çıkan ve 300’e yakın eserin yer aldığı sergide; yöresel ürünler, geleneksel el sanatları eserleri ve resimler yer alıyor. 2017 Nisan ayından bu yana yoğun bir çalışma gerçekleştirilen ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak hazırlanan sergi 3 gün boyunca Kamil Güleç Kütüphanesi Sezer Güleç Sanat Galerisi’nde sunulmaya devam edecek.

Karabük Valisi Kemal Çeber ve protokol üyeleri tarafından açılışı gerçekleştirilen sergide, Vali Çeber çalışmaları yakından inceleyerek projenin hayata geçirilmesinde emeği geçenleri ve eser sahibi kadınların gününü kutladı.

Haber | Fotoğraflar: Canan Yudakul, Kübra Demirci, Sinem Yıldarı

Benzer Haberler