Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Öz’den Rektör Polat’a ziyaret

Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Öz, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’a iade-i ziyarette bulundu. Rektörlük makamında gerçekleştirilen ziyarette Öz’e, Kardemir Yönetim Kurulu Üyeleri Kamil Güleç, Mehmet Erdoğan ve Şamil Ayrım da eşlik etti.   

Sıcak ve esprili bir ortamda yapılan ziyarette Rektör Prof. Dr. Refik Polat, konuklarına Karabük Üniversitesi hakkında bilgiler verdi. Karabük Üniversitesinin 53 bin öğrencisi olduğunu vurgulayan Rektör Polat, bunun 4 bine yakınının uluslararası öğrencilerden oluştuğunu aktardı.

Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Öz de, Rektör Prof. Dr. Refik Polat’ı ve Üniversite yöneticilerini ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Makam ziyaretinin sonrasında heyet  Karabük Üniversitesi Kamil Güleç Kütüphanesini ziyaret etti. Burada Kütüphaneyi yapan hayırsever iş adamı Kamil Güleç için hazırlanan odada hatıra fotoğrafı çekildi. Ayrıca Kütüphane hakkında Daire Başkanı Özcan Büyükgenç’ten bilgiler alan heyet, daha sonra Karabük Üniversitesi Demir Çelik Enstitüsüne geçti. Demir Çelik Enstitüsünde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alan Kardemir Heyetine, Kardemir ve diğer firmalar için yapılan deneyler örnekler üzerinden anlatıldı.

Ömer Faruk Öz:” Demir Çelik Enstitüsü bizim için çok önemli”

Demir Çelik Enstitüsünde açıklamalarda bulunan Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Öz, Karabük Üniversitesi Rektörü’nü ve yönetim kadrosunu ziyaret etmelerinden dolayı mutlu olduklarını belirterek, kendilerini ağırladıklarından dolayı teşekkür etti. Ayrıca Kampüs içinde yer alan Kamil Güleç Kütüphanesini ve Demir Çelik Enstitüsünü ziyaret etme imkanı bulduklarını söyleyen Öz, ” Kamil Güleç Kütüphanesi gerçekten Avrupa standartlarında bir kütüphane. Bu kütüphanenin yapımından dolayı ben Kamil Güleç’e çok teşekkür ediyorum. Kendisi Karabük Üniversitesine çok hayırlı bir yapı kazandırmış.” ifadelerini kullandı.

Yaptığı ziyaretler sonrasında Demir Çelik Ensitüsünün Kardemir’e sağladığı faydalardan da bahseden Öz şunları söyledi:” Demir Çelik Enstitüsü çok önemli. Kardemir Türkiye’nin ilk fabrikalarından birisi. Ürettiğimiz ürünlerin, çağın teknolojisinin kullanılarak bilim laboratuvarlarından geçmesi noktasında bir ihtiyaç vardı. Bu Enstitünün Kardemir bünyesinde değilde Karabük Üniversitesi bünyesinde yapılması çok isabetli bir karar olmuş. Ürettiğimiz ürünlerin bütün dünya tarafından kabul edilebilir sertifakasyonlara sahip olması lazım. İşte bu sertifikasyonların oluşmasında Demir Çelik  Enstitüsü önemli bir görev ediniyor. Ben burada da emeği geçenlere de teşekkür ediyorum. Burada eğitim gören kardeşlerimize de başarılar diliyorum.”

Prof. Dr. Refik Polat:” İnşallah Kardemir ile iş birliğimiz dünyaya örnek teşkil edecek şekilde devam edecek.”

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat ise, “Şehrin iki güzide kuruluşundan birisi olan Kardemir’in değerli yöneticilerine Üniversitemizi gezdirme imkanı bulduk.” diyerek ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Kardemir heyetine, Kardemir bizim olduğu kadar Karabük Üniversitesi de sizin eviniz diyen Rektör Polat,” Misafirlerimizi bize kazandırdıkları eserleri özellikle gezdiriyoruz ki, buraların nasıl çalıştığını, işlevlerini görsünler istedik. İnşallah bundan sonra da Kardemir ile Üniversitemiz arasındaki iş birliği dünyaya örnek teşkil edecek şekilde devam edecek.” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler