KARMER tarafından “Girişimcilik Akademisi” programı düzenlendi.

Karabük Üniversitesi Kariyer Merkezi tarafından düzenlenen “Girişimcilik Akademisi” söyleşilerinin ilki çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Kariyer Merkezi tarafından düzenlenen “Girişimcilik Akademisi” programı teams üzerinden online olarak gerçekleştirildi. Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mustafa Yaşar´ın katılımlarıyla düzenlenen programın ilk konuğu Müstakil Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi, Dış İlişkiler Komite Başkanı Zeki Güvercin oldu. Programın moderatörlüğünü KBÜ İşletme Fakültesinden  Dr. Öğr. Üyesi Hasan Terzi yaptı.

MÜSİAD´ın kuruluş amacını ve MÜSİAD´ın uluslararası öğrencilere ilgisini paylaşmak istediğini belirterek konuşmalarına başlayan Güvercin; “MÜSİAD 31 yıl önce kurularak iş dünyasına farklı bir vizyon katan ve global düşünen iş insanları derneği. MÜSİAD´ı aynı zamanda bir okul olarak düşünebiliriz, şu anda Türkiye´nin bir çok yerinde bulunan iş adamının içerisinde bulunduğu, yoğrulduğu bir kurum. Türkiye´nin en büyük sermaye platformudur, Türkiye´de üretimin, üretmenin önemine dikkat çekmiştir. Türkiye´de 87, Dünya´da 22o´ye yakın noktası ile 95 ülkede bulunan global bir iş insanları derneği olarak çalışmalarına devam etmektedir. 

Genç MÜSİAD´ın bünyesinde bulunan genç iş adamaları yanında, üniversitelerde projeleri olan öğrencileri hedefleyerek,  üniversite sanayi işbirliği çalışmalarını daha da aktifleştirmek. Burada yapılan çalışmalar öğrencilerin yatırıma sanayiye yönelmesini teşvik etmeye, vizyon ve ufuk katmaya çalışan bir yapıdır. 

MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi, Dış İlişkiler Komite Başkanı Güvercin konuşmasında “Geçen hafta Senegal´de, Senegal Üniversitesi Rektörüne gerçekleştirdiğimiz ziyarette, Rektörün makamında Karabük Üniversitesi plaketini gördüm. Kendisine sorduğumda Karabük Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Refik Polat´ın hediyesi olduğunu ve Karabük´ü çok iyi bildiklerini söyledi. Gördüğümüz kadarıyla Karabük Üniversitesi Afrika´da biliniyor ve önemseniyor. ” dedi. 

Staj konusunun önemine değinen Güvercin, öğrencilerin yurt dışı staj tecrübesini deneyimlemesi gerektiğine değinerek, yabancı dil konusuna önem verilmesi gerektiğini belirtti. 

 

Benzer Haberler