Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sapiyev’den Rektör Polat’a ziyaret

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yerkebulan Sapiyev’i makamında ağırladı.

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Polat, Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yerkebulan Sapiyev’i Rektörlük makamında ağırladı. Büyükelçi Yerkebulan Sapiyev’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Polat, KBÜ’nün uluslararası başarılarından söz ederek Üniversitesi hakkında bilgiler verdi. Geçtiğimiz Aralık ayında Kazakistan’a gerçekleştirdiği ziyareti hatırlatan Rektör Polat, Türkiye ile Kazakistan arasındaki ilişkileri önemsediklerini dile getirdi.

Karabük’e ilk defa geldiğini belirten Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yerkebulan Sapiyev da “Bu kadar güzel bir Üniversiteye geldiğim için çok mutluyum. Türkiye ile Kazakistan kardeş ülke. 2022 yılındaki sayılara göre 500 öğrencimiz Karabük Üniversitesinde okuyor. Bizim çocuklarımıza, evlatlarımıza biz yokken anne baba gibi davranan Rektörümüz başta olmak üzere değerli hocalarımıza çok teşekkür ederim” dedi.

Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar ve Prof. Dr. Mücahit Coşkun, Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörü Öğr. Gör. Oya Çepni Önalan ve Bilgi İşlem Daire Başkanı Yahya Karabudak’ın da eşlik ettiği ziyaret karşılıklı hediyeleşme ve hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

Benzer Haberler