KBÜ Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim Araştırma Hastanesi yıl sonu değerlendirme toplantısı yapıldı

KBÜ Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim Araştırma Hastanesi yıl sonu değerlendirme toplantısı Karabük İl protokolünün katılımıyla yapıldı.

Karabük Valisi Fuat Gürel, Karabük Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekilleri Niyazi Güneş ve Cumhur Ünal, Karabük Cumhuriyet Başsavcısı Koray Kesgin, Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Garip Gümüş, KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İzzet Açar, KBÜ Genel Sekreteri Lütfü Köm, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı İsmail Altınöz, İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, Karabük Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim Araştırma Hastanesi’nde gerçekleştirilen yıl sonu değerlendirme toplantısına katıldı.

“KBÜ Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi mevcut kapasitesinde artış sağlanarak, sağlık hizmetlerinde geliştirme yapıldı”

Karabük Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Taylan Çebi il protokolüne bir sunum yaptı. Yapılan sunumda 2021 yılında hastane bünyesine katılan yeni birimlerin ve cihazların tanıtımı yapıldı. Sunumuna Karabük Valisi Fuat Gürel, Karabük Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekilleri Niyazi Güneş ve Cumhur Ünal, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’a desteklerinden dolayı teşekkür ederek başlayan Çebi  “Türkiye’de sınırlı sayıda bulunan son teknolojik donanımlara sahip üç Boyutlu Konik Işınlı Dental Volumetrik Tomografi Cihazı ilimize kazandırıldı. 10 yeni klinik içeren poliklinik inşaatı tamamlandı. Yeni kurulan poliklinikler için 7 adet yeni diş üniti alımı yapılarak ünit kapasitesinde artış sağlandı. Minör ağız, diş ve çene cerrahisi ve diş eti  operasyonlarının yapılabilmesi ve ileri endodontik tedavilerin gerçekleştirilebilmesi amacıyla ülkemizdeki diş hastanelerde nadir bulunan Dental Operasyon Mikroskobu alındı. Bu hizmet ile ilimizde çoğu ilde yapılamayan ileri düzey üçüncü basamak diş tedavilerinin de yapımına başlandı. Genel anestezi altında ilk defa büyük çapta ağız, diş ve çene cerrahisi ameliyatları yapılmaya başlandı. Ayrıca normalleşme ile beraber engelli bireylerin ve kooperasyon bozukluğu olan çocukların bilinçli sedasyon ve genel anestezi altında rutin diş tedavilerinin yapılmasına devam ediliyor.” şeklinde konuştu. 

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat,  Diş Hastanesi’nin ihtiyaçları doğrultusunda yeni cihazların ve ünitlerin KBÜ Diş Hastanesi bünyesine kazandırıldığını ve faaliyete başladığını belirterek; “Karabük’e kazandırılmış çok güzel işler bunlar. İnşallah bundan sonra da Karabük için çok güzel çalışmalar yapılacaktır.” dedi. Toplantıya katılan Karabük İl Porotolü, Taylan Çebi ve Diş Hastanesi çalışanlarına teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi. Toplantının ardından protokol tarafından yeni kurulan ünitler ve cihazların bulunduğu birimler gezilerek incelendi. 


Benzer Haberler