KBÜ ailesi Ramazan’ın ilk iftarını birlikte yaptı

Karabük Üniversitesi personeli ve aileleri geleneksel iftar yemeğinde bir araya geldi.

Sosyal Yaşam Merkezi’nde düzenlenen iftar yemeğine Rektör Prof. Dr. Refik Polat, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Güneş, Prof. Dr. Mustafa Yaşar ve Prof. Dr. İbrahim Kürtül, fakülte dekanları, birim yöneticileri, akademik, idari ve sözleşmeli personel ile ailelerinden oluşan yaklaşık 2 bin kişi katıldı.

Katılımın yoğun olduğu iftar yemeği Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Akşam Ezanı’nın okunmasıyla birlikte oruçlar açıldı, yemekler yendi ve dualar edildi.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Refik Polat iftar yemeğinde yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi: “Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz geleneksel iftar yemeği vesilesi ile bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan ayının ilk iftarını herkes ailesiyle birlikte yapmak ister. Biz de Karabük Üniversitesi ailesi olarak ilk iftarı hep birlikte yapmak istedik. Bundan sonra Karabük Üniversitesi ailesi geleneksel iftar yemeğimizi Ramazan ayının ilk günü gerçekleştirelim. Bu duygular içinde Ramazan-ı Şerife nasıl başladıysak, Allah bizleri Ramazan Bayramı’na da aynı şekilde bayram sevincini ülkemizde ve tüm dünyada yaşayabilecek şekilde eriştirsin.”

Rektör Prof. Dr. Refik Polat konuşmasının sonunda bu anlamlı buluşmaya katılan herkese teşekkürlerini sunarak, aynı sofranın etrafında bir arada bulunmaktan mutluluk duyduğunu kaydetti.

Benzer Haberler