KBÜ Bilim ve Sanat Akademisinde otantik gece

Karabük Üniversitesi Sesli Düşünme Kulübü tarafından, Safranbolu Bilim ve Sanat Akademisinde “Aşk ve Bahar” temalı şiir ve türkü gecesi düzenlendi. Gecede genç şairler, müzisyenler ve usta şairler şiir okudu,türküleri yorumladı. Katılımın yoğun olduğu şiir ve türkü gecesi, dinleyiciler tarafından beğeni topladı.

Geceye katılanlar arasında yer alan KBÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş, şiir ve türkü gecesine katılmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek şunları söyledi: “ Tarihi taş bina çocukluğumdan beri en efkârlı ve en mutlu anlarımızda geldiğimiz bir yer. Bu yüzden buranın bahçesi ve yeri bizim için ayrı. Buranın atmosferi mükemmel. Bu gece şiire doyduk. Can Doğan hocamızın ekibinin ezgileri ile müziğe doyduk. Atmosfer ile uyumlu müthiş bir etkinlik izledik. Her şey çok güzeldi, bir bahar akşamı çok romantik ve duygusal dakikalar yaşadık.”

Şiir ve Türkü gecesine katılan Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Özcan Büyükgenç, programa katkı sunan herkese teşekkürlerini ileterek, “ Tek kelimeyle harika bir etkinlikti. Safranbolu Bilim Sanat Akademisi tarafından gerçekleştirilen ilk bahçe etkinliğiydi. Safranbolu’nun otantik yapısı, harika manzarası ve görüntüsü içerisinde taş binamızın da muhteşem görselliği ile arkadaşlarımız ve hocalarımız çok güzel bir program gerçekleştirdiler.” dedi.

Geceyi organize eden Bilim ve Sanat Akademisi Koordinatörü Öğr. Gör. Mesut Doğan, şiir ve türkü gecesi ile ilgili duygularını ifade ederek şunları söyledi: “Bu organizasyonu hep beraber öğrenci arkadaşlarla yaptık muhteşem bir gece oldu. Programın ikincisini inşallah güz döneminde gerçekleştireceğiz. Gençlerin pek çoğu ilk defa şiirlerini bir topluluk karşısında okuma imkânı buldular. Bu gecenin bir özelliği de burada şiir okuyan öğrencilerin ve hocaların pek çoğunun şair olması ve kitaplarının çıkmış olması. Biz Safranbolu’da şiir akşamlarını bir gelenek haline getirmek istiyoruz inşallah ilerleyen süreçlerde Safranbolu bu anlamda önemli bir marka olacaktır.”

Benzer Haberler