KBÜ, ClusterXchange Tanıtım Webinarında Tanıtıldı

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Raylı Sistem Ekosisteminin önde gelen kurum ve kuruluşlarının katıldığı ClusterXchange Tanıtım Webinarında bir sunum gerçekleştirdi.  

Raylı Sistem Ekosistemi için Erasmus benzeri bir program olan ClusterXchange da sunum yapan Rektör Yardımcısı Yaşar, EXXTRA ClusterXchange komitesine özel teşekkürlerini ileterek “Tüm kursların ve programların uzaktan yapıldığı böyle bir ortamda, sanal ortamda bile sizinle tanışmaktan çok memnun oldum.” ifadelerini kullandı. 

Yaşar, Karabük Üniversitesi ve Anadolu Raylı Ulaşım Sistemleri Kümesi  hakkında kısa bilgiler bulunan sunumda, Karabük Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi, Karabük Üniversitesi Raylı Sistem Mühendisliği Bölümü, Karabük Üniversitesi raylı projesi çalışmaları, yeşil enerjiyi kullanan yenilikçi ekonomizörü ile KBÜ, Plastik Atık Geri Dönüşüm Projesi konularında katılımcılara bilgiler verdi. 

Konuşmasının sonunda KBÜ Rektör Yardımcısı Yaşar, “EXXTRA ClusterXchange program komitesinin düzenlemiş olduğu program sonuçlarının demiryolu sektörüne, insanlığa ve çevreye hayırlı olmasını diliyorum. Umarım program tüm katılımcılar için verimli olur.” dedi. 


Benzer Haberler