KBÜ, değişim programlarında doludizgin

Değişim programlarıyla Türkiye’nin öncü üniversiteleri arasında yerini alan Karabük Üniversitesi, yurt dışından gelen öğrencileri ağırlayarak gelişmiş imkânlarını öğrencilere tanıtmaya devam ediyor.

Karabük Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından yürütülen Erasmus ve Mevlana Değişim Programı kapsamında Bangladeş, Hindistan, Kazakistan, Malezya, Kırgızistan, Pakistan, Litvanya ve Ürdün’ün de yer aldığı 8 farklı ülkenin yurt dışı yükseköğretim kurumlarından gelen yaklaşık 30 öğrenci, 2018-2019 akademik yılında eğitim almak üzere Karabük Üniversitesini tercih etti. Erasmus ve Mevlana Değişim Programı kapsamında gelen uluslararası öğrencilere Karabük Üniversitesini neden tercih ettikleri sorduk.

Mevlana Değişim Programı çerçevesinde Karabük Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni tercih eden Kırgızistanlı Nariste Saparbek Kgzy, Karabük Üniversitesi’nin uluslararası öğrencilere çok önem verdiğini ifade ederek, “Karabük Üniversitesinde olmaktan dolayı çok mutluyuz. Burası çok ilginç bir yer. Karabük Üniversitesi uluslararası öğrencilere çok iyi imkânlar sunuyor.” diye konuştu.

Karabük Üniversitesi Fizik Bölümü’nde doktora yapmak için gelen Pakistanlı Abdul Muneem ise Karabük Üniversitesindeki ilk izlenimlerinin çok iyi olduğunu belirterek, “Karabük Üniversitesini çok beğendim. Üniversitenin eğitim imkânının çok iyi olduğunu öğrendim. Bu yüzden Karabük Üniversitesini tercih ettim.” dedi.

Litvanyalı Rokas Berceisa ve Toutvyola Vaisin ise Türkiye’yi çok sevdiklerini ve Karabük Üniversitesini tercih ettiklerinden dolayı çok mutlu oldukları belirttiler.

Haber & Fotoğraflar: Şeyma Soğancıoğlu

Benzer Haberler