KBÜ Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerine oryantasyon

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Diş Hekimliği Fakültesi’nde ders başı yapan ilk öğrencilere oryantasyon programı düzenlendi. 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu’nda düzenlenen programa KBÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İbrahim Kürtül, Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Karabük İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı, Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Başhekimi Dt. Ahmet Ustaoğlu, KBÜ Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi Erkan Doğan, Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencileri katıldı. 

Prof. Dr. İbrahim Kürtül: Sizler bizim geleceğimizsiniz

Karabük Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin yeni öğrencilerine hoş geldiniz konuşması yapan Rektör Yardımcısı ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Kürtül, “Biz Karabük Üniversitesi yönetimi olarak sizler için 24 saat mesai sistemi ile çalışıyoruz.” dedi. Öğrencilere, “Biz sizlerin geleceğimiz olduğunu biliyoruz. Bunu tüm kalbimle söylüyorum.” diyen Prof. Kürtül,” Cumhurbaşkanımız ve Milli Eğitim Bakanımızın her fırsatta söylediği gibi bizim; bir kanadıyla kendi disiplini ile ilgili en iyi donanıma sahip, diğer kanadında ise milli manevi değerlere bağlı bir nesil yetiştirmemiz gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Dr. Ahmet Sarı: Diş Hekimliği Fakültesi’nin kurulması ilimizdeki ağız diş sağlığı hizmetlerine yeni ufuklar açacaktır 

Konuşmasında  KBÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nin bu yıl ilk defa hizmete girdiğini ifade eden Karabük İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı, bunun gerçekten gurur verici bir olay olduğunu söyledi. KBÜ Tıp Fakültesi’nin ciddi manada Karabük’ün önünü açtığını vurgulayan Dr. Sarı, “Tıp alanında verdiğimiz sağlık hizmetleri anlamında vizyon değişikliğine gittik. Vizyonumuz çok daha genişledi. Hedeflerimiz çok daha büyüdü. Bugün gelinen noktada Tıp Fakültesi öğrencilerimiz önümüzdeki yıldan itibaren stajlarına başlayacaklar. Eğitim Araştırma Hastanesi’ne stajyer öğrencilerimiz gelmeye başladığında oradaki sağlık görevlilerinin uygulamalardaki hassasiyeti, dikkati bir kat daha artacak. Bu anlamda Diş Hekimliği Fakültesi’nin kurulması da ilimizdeki ağız diş sağlığı hizmetlerine yeni ufuklar açacaktır. Diş Hekimliği Fakültesi’nin ilimizde sizlerle beraber yeşermesiyle birlikte ilimizdeki ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin ciddi manada ilerleyeceğine ve aşama kat edeceğine yürekten inanıyorum.” diye konuştu

Dt. Ahmet Ustaoğlu: Diş Hekimleri sağlığın vazgeçilmez unsurlarıdır

Yaptığı konuşmada öğrencileri Karabük Üniversitesini seçtikleri için tebrik eden Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Başhekimi Dt. Ahmet Ustaoğlu, “Ağız ve diş sağlığın kapısı, ağız da vücudun giriş kapısıdır. Ağızı kontrol altına alabilirsek, ağızın güvenliğini sağlayabilirsek bütün vücut güvenli olacaktır. Öyle ise diş hekimleri sağlığın vazgeçilmez unsurlarıdır.” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından öğrencilere alacakları dersler ve Karabük Üniversitesi hakkında bilgiler verildi.

Benzer Haberler