KBÜ, dünyanın en iyi genç üniversiteleri arasında

Karabük Üniversitesi, Times Higher Education (THE) tarafından açıklanan genç üniversiteler dünya sıralamasında 251-300 bandında yer alarak büyük bir başarıya imza attı. Türkiye’den 31 üniversitenin girdiği sıralamada Karabük Üniversitesi, devlet üniversiteleri arasında 1. sırada yer aldı. 

Dünya genelinde 50 yaşın altındaki üniversiteleri eğitim kalitesi, bilimsel araştırmaları, bibliyografik atıfları, uluslararası görünürlüğü ve endüstriyel gelirlerine göre ele alan Times Higher Education (THE), en iyi Genç Üniversiteler Sıralamasını resmi internet sitesinden açıkladı. Karabük Üniversitesi, yükselen genç üniversitelerin performanslarını dikkate almayı hedefleyen THE Genç Üniversiteler Sıralamasında 251-300 bandında yer alarak büyük bir başarıya daha imza attı. Karabük Üniversitesi ayrıca sıralamaya girebilen ülkemizdeki devlet üniversiteleri arasında 1. sırada yer aldı.

Türkiye’deki en iyi genç üniversiteler sıralamasında ilk 10 şu şekilde:

1- Koç Üniversitesi

2- Sabancı Üniversitesi

3- Çankaya Üniversitesi

4- Bilkent Üniversitesi

5- Özyeğin Üniversitesi

6- Bezmialem Vakıf Üniversitesi

7- Karabük Üniversitesi

8-Bahçeşehir Üniversitesi

9-Erciyes Üniversitesi 

10-Atılım Üniversitesi

Dünyadaki en iyi genç üniversite

En iyi genç üniversiteler sıralamasında; Singapur Nanyang Teknoloji Üniversitesi birinci, Paris Sciences et Lettres ikinci, Hong Kong Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ise üçüncü sırada yer aldı.

Genç Üniversiteler Dünya Sıralaması tam listesini görmek için tıklayın

Benzer Haberler