KBÜ, dünyanın en iyi genç üniversiteleri arasında

Karabük Üniversitesi, Times Higher Education (THE) tarafından açıklanan genç üniversiteler dünya sıralamasında 251-300 bandında yer alarak büyük bir başarıya imza attı. Ülkemizden 23 üniversitenin girdiği sıralamada Karabük Üniversitesi, Türk Üniversiteleri arasında 8. sırada yer aldı. 

Dünya genelinde 50 yaşın altındaki üniversiteleri eğitim kalitesi, bilimsel araştırmaları, bibliyografik atıfları, uluslararası görünürlüğü ve endüstriyel gelirlerine göre ele alan THE, en iyi Genç Üniversiteler Sıralaması’nı resmi internet sitesinden açıkladı. Karabük Üniversitesi, yükselen genç üniversitelerin performanslarını dikkate almayı hedefleyen THE Genç Üniversiteler Sıralamasında 251-300 bandında yer alarak büyük bir başarıya daha imza attı. Karabük Üniversitesi ayrıca sıralamaya girebilen ülkemizdeki üniversiteler arasında 8. sırada yer aldı.

Türkiye’deki en iyi genç üniversiteler sıralamasında ilk 10 şöyle: 

1- Sabancı Üniversitesi

2- Çankaya Üniversitesi

3- Koç Üniversitesi

4- Bilkent Üniversitesi

5- Atılım Üniversitesi

6- Erciyes Üniversitesi

7- İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü

8- Karabük Üniversitesi

9- Bahçeşehir Üniversitesi

10- Gebze Teknik Üniversitesi

Dünyadaki en iyi genç üniversite: The Hong Kong University of Science and Technology

En iyi genç üniversiteler sıralamasında; The Hong Kong University of Science and Technology birinci, Nanyang Technological University ikinci, Paris Sciences et Lettres ise üçüncü sırada yer aldı.

Genç Üniversiteler Dünya Sıralaması tam listesini görmek için tıklayın

Benzer Haberler