KBÜ Emin Adımlarla ilerliyor

Karabük Üniversitesinin (KBÜ) Uluslararası Öğrenciler için yaptığı 2022 Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (YÖS)’ün ilki Kongo’da gerçekleştirildi.  

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde, Yükseköğretim Kurulu’nun stratejisiyle KBÜ, üniversitelerin uluslararası öğrenciler için merkez olma vizyonuna büyük katkı sağlıyor.  

97 farklı ülkeden 12 Bini aşkın uluslararası öğrenciyi bünyesinde barındıran ve Türkiye’de en fazla uluslararası öğrenciye sahip olan Karabük Üniversitesi YÖS sınavıyla yeni uluslararası öğrencilerine kapılarını açıyor.

Ülke genelinde yapılan sınavlarda iyi dereceler elde ettikten sonra eğitim hayatını Türkiye’de Karabük Üniversitesinde sürdürmek isteyen 200’ü aşkın öğrenci bugün KBÜ’lü olabilmek için YÖS sınavında ter döktü. Türkiye Maarif Vakfı yetkililerinin de hazır bulunduğu sınavda adaylara temel öğrenme becerileri testi yöneltildi.

Her yıl binlerce uluslararası öğrencinin yoğun ilgi gösterdiği Türk Maarif Vakfı’nın da destek verdiği ilk sınav Kongo Brazavil’de başarıyla tamamlandı.

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat sınavların başarıyla sürdürüldüğünü ve belirlenen ülkelerde devam edeceğini belirterek sınav yapılan ülkelerin en yetenekli öğrencilerini KBÜ ailesine dahil etmek istediklerini dile getirdi. Prof. Dr. Polat dünyanın birçok ülkesinden o ülkenin en başarılı öğrencilerini KBÜ’ye kabul ettiklerini söyledi. Ayrıca sınavlarda destek veren Türkiye Maarif Vakfı Yetkililerine de teşekkür etti.

KBÜ Uluslararası Öğrenci Koordinatörü Öğr. Gör. Kerim Tanış sınavların her aşamasının büyük bir titizlikle yerine getirildiğini ve ilk sınavın sorunsuz tamamlandığını belirtti.

Sınav sonuçlarının ardından KBÜ’de eğitim almaya hak kazanan öğrenciler, aldıkları puan sıralamasına göre ve tercihleri doğrultusunda KBÜ’ye kayıt yaptırmaya hakkı kazanacaklar.

Adaylar sınav takvimi ve ayrıntılı bilgi için; yos.karabuk.edu.tr adresini ziyaret edebilirler.

 

Benzer Haberler